Poseł Prawa i Sprawiedliwości Marek Suski uczestniczył w uroczystościach 76. rocznicy uwolnienia żołnierzy Armii Krajowej z więzienia UB w Radomiu. Polityk wypowiedział mocne słowa dotyczące Unii Europejskiej, które nie spodobały się wielu internautom, a także politykom opozycji.

— Bruksela przysyła nam namiestników, którzy mają Polskę doprowadzić do porządku. Rzucić nas na kolana, żebyśmy byli może landem niemieckim, a nie dumnym państwem wolnych Polaków — powiedział poseł PiS Marek Suski.

— Czasem się zdarza tak, że ich dzieci czy wnuki sprawują władzę. Czasem się zdarza tak, że nie wydają zgody na takie zgromadzenia, jak to tutaj. Tak jak prezydent Radomia i to otoczenie, które rządzi dzisiaj Radomiem. Niestety tam są dzieci milicjantów, milicji obywatelskiej — dodał podczas wystąpieniu w Radomiu.

Całe spotkanie odbyło się w związku z 76. rocznicą odbicia radomskiego więzienia z rąk Urzędu Bezpieczeństwa. Była to akcja przeprowadzona przez żołnierzy podziemia niepodległościowego, której przewodził por. Stefan Bembiński „Harnaś”.

Suski opowiadając o relacjach z UE, nie przebierał w słowach i podkreślił, że ta przysyła nam namiestników, którzy mają doprowadzić nasz kraj do porządku.

Przeczytaj również:  ZUS przez pomyłkę wypłacał mu drugą emeryturę. Jaka decyzja w sprawie seniora?

— Mamy również takich, którzy w trakcie radomskiego czerwca byli szefami milicji obywatelskiej. Dzisiaj ich dzieci też są po tamtej stronie. Ale szanowni państwo, w trakcie II wojny światowej Polska walczyła z jednym okupantem niemieckim, walczyła z okupantem sowieckim — będziemy walczyć z okupantem brukselskim. Bruksela przysyła nam namiestników, którzy mają Polskę doprowadzić do porządku. Rzucić nas na kolana, żebyśmy byli może landem niemieckim, a nie dumnym państwem wolnych Polaków — mówił Marek Suski.

Słowa przemówienia polityka PiS skomentowało w mediach wielu przedstawicieli Koalicji Obywatelskiej, m.in były wiceprezydent Radomia Konrad Frysztak, który wypowiedź Suskiego podsumował krótko jako „obrzydliwą”.

Zobacz również: Komorowski dał złotą radę Tuskowi: „Uważam to za błąd”

Zobacz również: Boniek w mocnym tonie skrytykował angielskich piłkarzy: „Wielkie zdziwienie i niesmak”

źródło: wiadomości.onet.pl, rmf24.pl

(Visited 182 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj