Najnowszy sondaż United Surveys dla „Wirtualnej Polski” pokazał, że Konfederacja może stać się wkrótce trzecią siłą polityczną w Polsce. Wszystko za sprawą ogromnego spadku dla ugrupowania Szymona Hołowni Polski 2050.

Gdyby wybory parlamentarne miały odbyć się w najbliższym czasie, to w polskim Sejmie nastąpiłby poważne przetasowanie sił politycznych. Niekwestionowanym liderem wciąż pozostałoby Prawo i Sprawiedliwość z wynikiem 36,4 proc. ankietowanych.

Na drugim miejscu uplasowała się formacja Donalda Tuska. Koalicja Obywatelska w najnowszym sondażu może liczyć na 22,3 proc. głosów.

Trzecie miejsce na podium zamknęłaby partia Szymona Hołowni Polska 2050 z wynikiem 9,2 proc. Trudno jednak oprzeć się wrażeniu, że ugrupowanie byłego prezentera może już niedługo spaść na czwarte miejsce rankingu.

Hołownię wielkimi krokami goni jednak Konfederacja, którą popiera obecnie 8,8 proc. respondentów.

Do Sejmu weszłaby jeszcze Lewica z 6,8 proc. głosów oraz PSL z wynikiem 5,2 proc.

Osób niezdecydowanych w tym sondażu jest 11,3 proc. badanych.

Pojawiły się jeszcze inne wyniki przemawiające na korzyść Konfederacji. Na swoim Twitterze Marcin Palade opublikował wyniki sondażu, jeśli chodzi o wyborców zdecydowanych. W tym przypadku różnica między Konfederacją a Polską 2050 jest minimalna.

Prawo i Sprawiedliwość w tej grupie zyskało 41 proc. poparcia, Koalicja Obywatelska 25,1 proc., Polska 2050 10,4 proc., Konfederacja 9,9 proc., Lewica 7,7 proc., natomiast PSL 5,9 proc.

Deklarowana frekwencja wyniosłaby 53,7 proc. Sondaż United Surveys dla WP przeprowadzono 10 września 2021 metodą wywiadów telefonicznych na grupie 1000 osób.

Zobacz również: Hit! Deweloper wściekły na „500 plus”, bo robotnicy nie mają zamiaru pracować 6 dni w tygodniu [WIDEO]

Zobacz również: Szczere słowa Błaszczaka o gen. Różańskim: „Bogu dzięki, że ten pan już nie jest dowódcą” [WIDEO]

źródło: NCzas.com, Twitter.com, wp.pl

(Visited 1 321 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj