W najnowszym sondażu przeprowadzonym dla serwisu internetowego Salon24.pl padło zaskakujące pytanie odnośnie Donalda Tuska. Czy polityk ma szansę na zostanie po raz kolejny premierem naszego kraju?

— W sondażu dla Salon24.pl, przeprowadzonym w dniach 11-12 września 2021 roku, Instytut Badań Pollster zapytał, czy Donald Tusk ponownie zostanie premierem w przyszłości — napisano na stronie internetowej salon24.pl.

Co pokazał sondaż? Jak się okazuje Tusk mógłby ponownie zostać premierem naszego kraju według 11 proc. uczestników badania. 17 proc. ankietowanych jest zdania, że Tusk „raczej” ma szansę na objęcie tego stanowiska.

30 proc. uważa, że „raczej nie” a „zdecydowanie nie” wybrało nawet 42 proc. respondentów.

— W przypadku badania uwzględniającego osoby niezdecydowane, 10 proc. uznaje, że Tusk zdecydowanie zostanie ponownie premierem. Raczej tak odpowiedziało 15 proc, raczej nie 26 proc., a zdecydowanie nie 37 proc. badanych — czytamy w dalszej analizie sondażu.

12 proc. ankietowanych nie potrafiło udzielić odpowiedzi na to pytanie wybrało więc opcję „trudno powiedzieć”.

Wyniki tego badania nie są raczej optymistyczne dla byłego szefa RE. Może to oznaczać, że tzw. „efekt Tuska” powoli przestaje przynosić skutek. Ostatni sondaż United Surveys dla Wirtualnej Polski pokazał, że Koalicja Obywatelska może liczyć jedynie na 22 proc. głosów, a PiS na 36 proc.

Przeczytaj również:  Encyklopedia Antykultury, czyli książka, którą każdy człowiek powinien mieć na półce. Dlaczego?

Zobacz również: Sondaż: Konfederacja trzecią siłą polityczną w Polsce? Ogromny spadek dla Polski 2050

Zobacz również: Hit! Deweloper wściekły na „500 plus”, bo robotnicy nie mają zamiaru pracować 6 dni w tygodniu [WIDEO]

źródło: wmeritum.pl, salon24.pl

(Visited 4 481 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj