Minister Zdrowia Adam Niedzielskim gościł na antenie Polsat News w programie „Gość Wydarzeń” Bogdana Rymanowskiego. Tematem rozmowy było m.in. znoszenie obostrzeń w niektórych stanach USA.

Minister Zdrowia pytany o decyzję gubernatora Teksasu Grega Abotta stwierdził, iż polski rząd wykazuje dużo większą mądrość i odpowiedzialność. Teksas znosi oficjalnie lockdown i obowiązek noszenia maseczek. Co więcej, mieszkańcy stanu będą mogli brać teraz udział w wydarzeniach kulturalnych i koncertach.

— Mieszkańcy i firmy nie potrzebują państwa, które mówi im, jak mają funkcjonować — stwierdził Abott.

— Dlaczego na to samo nie pozwolić Polakom, czy jesteśmy głupsi od Teksańczyków? pytał ministra Rymanowski.

— Myślę, że jesteśmy zdecydowanie mądrzejsi, zresztą zwrócę uwagę, że w materiale prezentowanym nawet w państwa stacji, była informacja o tym, jak Prezydent Biden odnosząc się do tej sytuacji pokazywał, jak bardzo ważne jest noszenie maseczek — odpowiedział Adam Niedzielski.

 Myślę, że na maseczki trzeba patrzeć jak na pasy bezpieczeństwa w samochodzie. One nam gwarantują zabezpieczenie, przynajmniej najlepiej z możliwych dostępnych środków i w przypadku kontaktu z wirusem, czyli czegoś analogicznego do wypadku dają nam szanse, że unikniemy tych najgorszych konsekwencji i ciężkich dolegliwości — podkreślił minister.

Przeczytaj również:  "Królowa na salonach". Gessler pląsa na środku parkietu [WIDEO]

Rymanowski zapytał również o czwartkowe doniesienia radia RMF FM, w których mowa o zniesieniu niektórych restrykcji w sektorze restauracyjnym. W kwietniu bowiem mają zostać otwarte ogródki w restauracjach i kawiarniach.

— Trudno jest udzielać jednoznacznych odpowiedzi. Myślę, że jest duże prawdopodobieństwo, że tak będzie o ile ta III fala, jej apogeum zmieści się w czasie przed świętami — powiedział szef resortu zdrowia.

To nasze nastawienie w polityce dotyczącej restrykcji zmienia się. Ono ewoluuje tak samo, jak ewoluuje wirus (…) Mamy ludzi którzy są ozdrowieńcami, badania pokazują, że może to być nawet 25 procent społeczeństwa, poza tym mamy ciągle rozwijającą się akcję szczepień — przekonywał minister zdrowia.

Przeczytaj również: Lekarz i TVN24 chcieli udowodnić skuteczność maseczek… Podczas biegania. Internet ich zmiażdżył: „Robią z nas idiotów!”

Przeczytaj również: Dramat Filipa Chajzera. Gwiazdor TVN został okradziony: „Drogi złodzieju, gdybyś był tak miły…”

Źródło: NCzas

(Visited 3 511 times, 1 visits today)

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj