Wiele wskazuje na to, że również tegoroczna Wielkanoc będzie nacechowana obostrzeniami. Profesor Simon postanowił sobie z tego tematu lekko pożartować.

W programie „Newsroom” „Wirtualnej Polski” odbyła się debata, w której udział wzięli: doktor Matylda Kłudkowska, profesor Krzysztof Simon, członek rady medycznej przy premierze Mateuszu Morawieckim, profesor Jarosław Pinkas, były Główny Inspektor Sanitarny, oraz doktor Michał Sutkowski, prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych.

Rozmowa dotyczyła epidemii oraz związanych z nią obostrzeń. Prof. Simon przypomniał, że w jego mniemaniu rząd popełnił błąd, ujednolicając termin ferii. W ten sposób miało dojść do zwiększonej liczby zakażeń.

Zobacz także: Policjanci nie chcieli nosić maseczek. Funkcjonariuszy dotkliwie ukarano: „Negowała zasadność w Internecie”

— No i skutek jest taki, że mieliśmy kumulację wyjazdów, prawych, lewych, ludzie na boku coś wymyślali, no i mamy tego odbicie, katastrofę ze wzrostem zachorowań, zakażeń, które wykrywamy — przekonywał.

Zobacz także: Szybko poszło. Atak USA w Syrii z polecenia Bidena

Doradca premiera został więc zapytany o to, jak jego zdaniem będzie wyglądała sytuacja podczas tegorocznych świąt Wielkanocnych.

Nie wiem, proszę się zwrócić do Torunia, tam gdzie udzielają takich informacji — odparł prof. Simon.

Źródło: NCzas

(Visited 353 times, 1 visits today)
Przeczytaj również:  Marek Jakubiak wystartuje w wyborach prezydenckich: "Liczę na wygraną. Ostatni będą pierwszymi"

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here