Prezes PiS Jarosław Kaczyński nie jest zadowolony z ostatecznego wyniku batalii dotyczącej głosowania nad podwyżkami dla polityków. Choć za ustawą głosowała cała Zjednoczona Prawica, temat uderzył głównie w Koalicję Obywatelską i przywództwo Borysa Budki w PO.

Teraz Kaczyński jest wściekły, bo pula do podziału się nie zwiększyła — twierdzi anonimowy polityk PiS w „Niedyskrecjach parlamentarnych” w tygodniku „Wprost”.

Głosowanie w Sejmie w sprawie podwyżek dla parlamentarzystów i samorządowców obnażyło konflikty występujące w Platformie Obywatelskiej, o czym poinformowały Eliza Olczyk i Joanna Miziołek na łamach „Wprost”. Dziennikarki tygodnika zwracają jednak uwagę, że pomimo tego obóz rządzący i Jarosław Kaczyński nie są zadowoleni z przebiegu ostatnich wydarzeń.

Z naszych informacji wynika, że prezesowi PiS ogromnie zależało na podwyżce subwencji budżetowej dla partii, bo jednak postanowił się podzielić pieniędzmi z koalicjantami — czytamy na łamach „Wprost”.

Przeczytaj również: Andrzej Duda przestrzega PiS: „To najbardziej ludzi denerwuje”

Głosowanie posłów zwiększające wynagrodzenia polityków i podnoszące subwencję dla partii politycznych wywołało medialną burzę i sprawiło, że przedstawiciele opozycji zmuszeni zostali do złożenia samokrytyki. Na sam koniec Senat próbując ratować sytuację, odrzucił kontrowersyjny projekt.

Przeczytaj również: Donald Trump ponownie zrobił niespodziankę Polakom.”My chcemy Boga!”

źródło: Do Rzeczy

(Visited 2 090 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj