— Szczęśliwej niedzieli! My chcemy Boga! — napisał w mediach społecznościowych prezydent USA Donald Trump i opublikował nagranie ze swojego pamiętnego przemówienia z Placu Krasińskich w Warszawie.

W USA trwa kampania wyborcza. Donald Trump tradycyjnie zabiega o głosy amerykańskiej Polonii. Na oficjalnych kontach prezydenta w mediach społecznościowych przypomniano o wizycie POTUS w Warszawie w 2017 roku. Donald Trump odwołał się wówczas do popularnej polskiej pieśni religijnej „My chcemy Boga!”. Tytuł katolickiego utworu posłużył jako kolejne hasło w toczącej się kampanii wyborczej.

— Wasz naród jest wspaniały, bo wasz duch jest wielki. Nawet, gdy Polska zniknęła z mapy, nie zniknął duch narodu. Polska jest narodem bohaterów — mówił w lipcu 2017 roku w Warszawie amerykański prezydent.

— Jestem tutaj nie tylko po to, by odwiedzić starego sojusznika, ale pokazać was jako przykład innym, którzy poszukują wolności i którzy chcą zebrać w sobie odwagę, by bronić naszej cywilizacji — mówił wówczas amerykański przywódca.

Przeczytaj również: Andrzej Duda przestrzega PiS: „To najbardziej ludzi denerwuje”

👍

Gepostet von Moraine am Sonntag, 23. August 2020

źródło: Twitter

(Visited 11 434 times, 1 visits today)
Przeczytaj również:  Kidawa-Błońska zapewnia: "Tak, mam tę moc. Czuję wsparcie"

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here