Francuzi zawiedzeni porażką PSG w finale Ligi Mistrzów przemaszerowali ulicami Paryża. Po drodze okradali sklepy, wybijali okna wystaw i podpalali stojące na parkingach samochody. Skryci za kominiarkami i szalikami skonfrontowali się z paryską policją.

Francuzi nie mogąc pogodzić się z klęską PSG postanowili wylać swoje żale na ulicach największych miast. W mediach społecznościowych udostępniono nagrania m.in. z Paryża oraz Marsylii, na którym widać jak tłum wściekłych kibiców porusza się w zwartym szyku i demoluje miasto.

Zgromadzenia spotkały się ze zdecydowaną postawą służb porządkowych. Pacyfikacja chuliganów rozpoczęła się na Polach Elizejskich, gdzie zgrupowano najbardziej liczne oddziały policji.

Przeczytaj również: „Teraz Kaczyński jest wściekły. Ogromnie mu na tym zależało

W Marsylii ulice nie były jednak areną frustracji. Tamtejsze zamieszki przybrały entuzjastyczny charakter, a głównym ich powodem była radość, że największy rywal tamtejszego Olympique przegrał w finale Ligi Mistrzów. Dzięki temu OM wciąż pozostają jedyną francuską drużyną, która zdobyła Puchar Europy.

Przeczytaj również: Donald Trump ponownie zrobił niespodziankę Polakom.”My chcemy Boga!”

Anadolu Agency / Getty Images
Anadolu Agency / Getty Images

źródło: Twitter

(Visited 1 051 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj