propolski.pl: Jarosław Kaczyński bezlitośnie ocenił opozycję: "To rak polskiej polityki"

Jarosław Kaczyński bezlitośnie ocenił opozycję: „To rak polskiej polityki”

Jarosław Kaczyński, prezes Prawa i Sprawiedliwości, skomentował bieżącą sytuację polityczną i bezlitośnie ocenił opozycję.

— Oni naprawdę chcą, żeby było źle, bo tylko w tym widzą szansę na utrzymanie swojej pozycji na scenie politycznej — podkreślił w rozmowie z „Gazetą Polską”. Polityk partii rządzącej przyznał, że sytuacja w koalicji w ostatnich miesiącach jest wyjątkowo skomplikowana.

— Nie będę ukrywał prawdziwej sytuacji — mamy napięcia w koalicji — dodał.

Koalicjanci PiS dążą do coraz większej niezależności i są zdania, że „mogą stawiać daleko idące żądania”.

Na pytanie o przyśpieszone wybory Kaczyński odpowiedział, że nie można wykluczyć takiej opcji. Stwierdził, że osobiście jest zwolennikiem dotrwania do końca kadencji.

Zobacz również: Krzysztof Jackowski: „W krótkim czasie umrze dużo starszych ludzi”. Wspomniał także o dymisji ważnego polityka

Kaczyński zapewnił, że nie chce podsycać emocji w obozie rządzącym, ma jednak wątpliwości co do przyszłości Zjednoczonej Prawicy. W rozmowie z „Gazetą Polską” apelował o „opamiętanie i rozsądek”. Dodał, jak istotne jest poparcie decyzji o zwiększeniu zasobów własnych w budżecie UE, co ma przyczynić się do uruchomienia Funduszu Odbudowy.

Zobacz również: Szczepienie dzieci już w wakacje? Adam Niedzielski rozwiał wątpliwości

Kaczyński nie szczędził słów ostrej krytyki wobec polskiej opozycji: — Naprawdę wyjątkowo, niezmiernie rzadko zdarza się grupa ludzi, która sama o sobie mówi, iż jest całkowicie przeciw wszystkiemu, że jest totalną opozycją — mówił prezes PiS, dodając, że nie zna drugiego takiego przypadku.

— Ale trudno znaleźć przykłady z historii, by ktoś w myśl takiej ślepej zasady działał. To rak polskiej polityki. Niebywałe szkodnictwo, ale całkowicie zamierzone. Oni naprawdę chcą, żeby było źle, bo tylko w tym widzą szansę na utrzymanie swojej pozycji na scenie politycznej. To jest ich strategia działania, sprowadzająca się do marzenia, aby było jak najgorzej — ocenił Kaczyński.

Źródło: DoRzeczy.pl

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these