Minister zdrowia Adam Niedzielski przekazał zaskakujące wieści. Okazuje się, że szczepienie dzieci na COVID-19 będzie możliwe już w wakacje.

Producent szczepionki na COVID-19 Pfizer ogłosił, że preparat jest bezpieczny dla dzieci w wieku od 12 do 15 lat. Ponadto według najnowszych badań jej skuteczność plasuje się na poziomie nawet 100 proc.

— Mamy rzeczywiście bardzo optymistyczne informacje od Pfizera, że są prowadzone badania, które mają już pozytywne wyniki w grupie wiekowej 12-15 lat. Jeśli dobrze pójdzie, to myślę, że w wakacje będziemy szczepili chętne dzieci. Bo szczepionek na pewno nie zabraknie. Ale najpierw musimy mieć wiarygodne wyniki badań, bo cały czas stoję na stanowisku, że bezpieczeństwo pacjentów jest priorytetem — mówił Adam Niedzielski.

Zobacz również: Hołownia idzie w zaparte w kwestii szczepień: „Zachowałem się tak, jak zachowałbym się jeszcze raz”

W badaniu klinicznym wzięło udział 2 tys. 260 dzieci, które przyjęły szczepionkę Pfizera lub otrzymały placebo. Jedynie u 18 młodych osób po podaniu innego środka doszło do wystąpienia objawów i zakażenia. Natomiast COVID-19 nie stwierdzono u nikogo zaszczepionego preparatem Pfizera.

Dotychczas takie plany jak szczepienie dzieci nikomu nie przeszły przez myśl. Jak widać, sytuacja diametralnie zmienia się z dnia na dzień i niczego nie możemy być pewni.

Źródło: wiadomosci.onet.pl

(Visited 1 270 times, 1 visits today)
Przeczytaj również:  Gasiuk-Pihowicz krytycznie o partii rządzącej: "PiS niszczy życie ludziom"

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here