Nowy sondaż Centrum Badań Marketingowych Indicator potwierdza czarny scenariusz dla PiS. Okazuje się, że partia rządząca coraz więcej traci i tak źle jak teraz nie było jeszcze nigdy.

W dodatku wiele wskazuje na to, że Zbigniew Ziobro i Solidarna Polska mają szansę na dostanie się do Sejmu bez współpracy z Jarosławem Kaczyńskim.

Z sondażu wynika, że Prawo i Sprawiedliwość popiera już zaledwie 26,1 proc. Polaków. To najgorszy wynik od wielu lat. Na drugim miejscu uplasował się stale zyskujący Szymon Hołownia ze swoją partią Polska 2050. Formacja byłego prezentera TVN może liczyć na 17,8 proc. poparcia. Trzecie miejsce zajęła Koalicja Obywatelska z wynikiem 15,9 proc. ankietowanych.

Miejsce za podium zajęła Lewica z poparciem na poziomie 8,1 proc. głosów. Na piąte miejsce spadła Konfederacja, której wynik to 6,1 proc. Z badania wynika, że do Sejmu dostanie się również Solidarna Polska Zbigniewa Ziobry oraz PSL.

Partia Ziobry zyskała 5,2 proc. głosów, ludowcy natomiast 5,1 proc. Pod progiem wyborczym uplasowało się Porozumienie Jarosława Gowina z 1,6 proc, Kukiz’15 z niewiele ponad 1 proc. i Zieloni poniżej 1 proc.

12 proc. to osoby niezdecydowane na wybór którejś z partii. Sondaż przeprowadzono między 25 a 30 marca, na grupie 1000 Polaków.

Dlaczego PiS aż tyle traci? Z całą pewnością kłótnie w koalicji Zjednoczonej Prawicy nie przyczyniają się do umocnienia obrazu partii jako tej siły, która buduje Polskę. Jarosław Gowin i Zbigniew Ziobro zaczynają coraz mocniej dążyć do niezależności kosztem wizerunku partii Kaczyńskiego. Ponadto obecna sytuacja epidemiczna i lockdown dał się we znaki wielu Polakom, którzy obwiniają o pogorszenie jakości życia rząd. To właśnie on podejmuje decyzje o utrzymaniu wielu bolesnych restrykcji, które uderzają w przedsiębiorców i odbierają im możliwości zarobkowania.

Źródło: NCzas.com

(Visited 3 066 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj