Na sobotnim pogrzebie Krzysztofa Krawczyka pojawi się aktor Daniel Olbrychski. Gwiazdor kina znał ikonę polskiej muzyki. Przed laty nagrali wspólnie utwór, do którego powstał teledysk.

Daniel Olbrychski został poproszony przez rodzinę zmarłego Krzysztofa Krawczyka o odczytanie fragmentu Pisma Świętego w trakcie ceremonii pogrzebowej. Ta odbędzie się w sobotę 10 kwietnia w parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny Grotnikach, gdzie mieszkał artysta.

Pogrzeb rozpocznie się w archikatedrze łódzkiej 10 kwietnia o godzinie 12:00.

Krzysztof Krawczyk nie wstydził się swojej wiary, mówił o Bogu, wiele osób przyjeżdżało do Grotnik, żeby go posłuchać. Te koncerty i spotkanie z nim pomogły niejednemu człowiekowi wejść na drogę Bożą przekazał proboszcz parafii Ojciec Bernard Briks.

Trumna z ciałem piosenkarza spocznie na cmentarzu w Grotnikach po godzinie 15.00. Zgodnie z ostatnią wolą Krawczyka, w ceremonii weźmie udział orkiestra dęta. Pogrzeb będzie miał charakter państwowy, a transmisję z wydarzenia będzie można obejrzeć na antenie Telewizji Polskiej.

W pożegnaniu Krawczyka weźmie udział Daniel Olbrychski. Aktor zobligował się do odczytania fragmentów Pisma Świętego. Krawczyk i Olbrychski wykonali w 2009 wspólny utwór pt.: „Z kobietami to różnie bywało”.

Przeczytaj również:  Klaudia Jachira obiecała posprzątać w Sejmie. Zaraz po pokonaniu PiS

Dobroć, otwartość, była dla niego czymś naturalnym, jak oddychanie. Takie duże, wspaniałe, dobre dziecko, na dodatek piekielnie zdolne wspominał aktor w specjalnym materiale „Dzień dobry TVN” poświęconym zmarłej gwieździe polskiej muzyki.

Przeczytaj również: Reżim epidemiologiczny przez 3-5 lat? „Należy się przygotować na to, że…”

Przeczytaj również: Minister zdrowia wypowiada wojnę tysiącom osób: „Te osoby będą ścigane”

Źródło: wprost.pl; wmeritum.pl

(Visited 1 550 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj