Minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział na antenie RMF FM dotkliwe konsekwencje dla osób świadczących usługi fryzjerskie pomimo lockdownu.

 Ja jestem pod wrażeniem pewnej beztroski mówił minister zdrowia. Jak można w sytuacji, w której liczba zgonów wynosi ponad 900 ryzykować czyimś zdrowiem i życiem?

Salony fryzjerskie i kosmetyczne zamknięte pozostaną do 18 kwietnia. Niewykluczone jednak, że rząd po raz kolejny złamie obietnicę i przedłuży ultra lockdown.

Tuż przed wejściem w życie obostrzeń i ultra lockdownu, branża fryzjerska otwarcie deklarowała, że będzie pracować w podziemiu. Właściciele salonów i zakładów argumentowali, że muszą pracować by przetrwać. Od prawie dwóch tygodni w mediach społecznościowych można znaleźć wiele ogłoszeń zachęcających do skorzystania z „nielegalnej” usługi obcięcia włosów.

Zaistniałą sytuację skomentował minister zdrowia Adam Niedzielski:

 To, że ludzie oswajają wirusa nie oznacza, że on staje się mniej groźny. Widzimy, jaka jest sytuacja w szpitalach, to skrajnie nieodpowiedzialne  grzmiał, podkreślając, że osoby nie przestrzegające obostrzeń i świadczące usługi „w podziemiu” będą musiały liczyć się z odpowiedzialnością karną.

Przeczytaj również: Scenariusz koronaobostrzeń na ten rok został już nakreślony. Oto, co czeka Polaków

Przeczytaj również: Wakacje z lockdownem? Minister rozwiał wątpliwości, odpowiedź nie pozostawia złudzeń

źródło: Nczas

(Visited 12 941 times, 1 visits today)
Przeczytaj również:  Wrocław: Na Marszu LGBT ujęto nożownika. Policja donosi, że krzyczał "Allah Akbar"

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here