Niemiecki dziennik „Die Welt” zauważył, że sytuacja na scenie politycznej w Polsce ulega znacznym przemianom. Szczególnie rzuca się w oczy rosnący brak poparcia dla partii rządzącej. Partia Jarosława Kaczyńskiego, co prawda nadal prowadzi w sondażach, jednak nie stanowi już samodzielnej większości w Sejmie. Prezes PiS w swoich ostatnich wypowiedziach dopuszczał nawet scenariusz wcześniejszych wyborów parlamentarnych.

Philipp Fritz napisał w dzienniku, że wyniki sondażowe wywołały „szok” u polityków obozu ZP, którzy niezmiennie cieszyli się politycznym zwycięstwem od wielu lat.

— Telewizja państwowa TVP została przekształcona w organ propagandy, system sądownictwa partia przebudowuje według własnego uznania, z którego to powodu jest w stałym sporze z Komisją Europejską i Trybunałem Sprawiedliwości UE w Luksemburgu — podkreślił.

Fritz wskazał, że jakby się mogło niektórym wydawać — wcale nie zyskuje Platforma Obywatelska, a ruch Szymona Hołowni, który w większości sondaży zajmuje drugie miejsce tuż za PiS-em. Niemiecki dziennik wypowiedział się w superlatywach o „charyzmatycznym przywódcy” Hołowni i pokusił się o przybliżenie czytelnikom jego sylwetki.

Zobacz również: Trzaskowski bezlitosny dla rządzących: „Chaos widać na każdym kroku”

W jego ocenie Hołownia byłby idealnym partnerem dla Berlina, Paryża czy Brukseli. Podkreślił, że w naszym kraju dyskryminowane są mniejszości seksualne i powstają nawet strefy wolne od LGBT. Filozofia Szymona Hołowni mogłaby wzmocnić współpracę z Unią Europejską i zapobiec tego typu problemom.

Przeczytaj również:  Zaskakujący sondaż. Konfederacja staje się trzecią siłą

Zobacz również: Nie żyje książę Filip, mąż królowej Elżbiety II

Dziennikarz przekonywał, że Hołownia bardzo zyskuje na koronakryzysie. Pochwalił jego zręczną i przemyślaną strategię, dzięki której zjednuje ku sobie nowych wyborców.

źródło: dorzeczy.pl

(Visited 788 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj