propolski.pl: Ziobro zapowiada pozew do TSUE

Ziobro otwarcie mówi o wystąpieniu z rządu. Ujawnił powody

Minister sprawiedliwości w rządzie Zjednoczonej Prawicy oraz Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro skarżył się na zbytnią prounijność Prawa i Sprawiedliwości. Stwierdził, że gdyby pojawiła się alternatywa dla PiS, bez wahania opuściłby rząd.

Szef Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro o swoich narastających wątpliwościach mówił w programie „Graffiti” na antenie Polsat News. Minister sprawiedliwości w rozmowie z prowadzącym Marcinem Fijołkiem wyraził swoje zwątpienie w rząd, odnosząc się do nierozstrzygniętego sporu o Fundusz Odbudowy.

W normalnych warunkach, gdyby była alternatywa dla kierunku polityki rządu w stosunku do UE, to byśmy na 100 proc. z niego wystąpili, ale nie ma takiej alternatywy, bo jest nią tylko gorsze rozwiązanie. Dojście do władzy sił, które jeszcze bardziej chcą oddawać suwerenność — przekonywał minister.

Solidarna Polska od dawna jest cenzurowana w TVP Info, a powodem tego ma być sprzeciw ziobrystów wobec nazbyt prounijnej polityki rządu Prawa i Sprawiedliwości.

Już w lipcu namawialiśmy pana premiera, by skorzystał z weta ws. tego unijnego funduszu. Stanowisko Solidarnej Polski w tej sprawie nie jest nowością zaznaczył minister sprawiedliwości.

Rozwiązanie to pod pretekstem praworządności pozwala bardzo głęboko ingerować KE w sprawy wewnętrzne Polski, przenosi część suwerenności do Brukseli. My się na to kategorycznie nie zgadzamy. Po drugie ten budżet oznacza stworzenie wspólnego długu całej UE i nowych podatków, to z kolei sprawia, że wchodzimy w sferę federalizacji UE z czym się nie zgadzamy. Po trzecie pakiet klimatyczny. Jesteśmy za ekologią, ale roztropnie bronioną, lecz nie kosztem ludzi i ich elementarnych potrzeb życiowych — podkreślił Ziobro, wymieniając wszystkie mankamenty unijnego funduszu.

Takie jest stanowisko SP i konsekwentnie je wyrażamy. Jesteśmy przeciwko bezprawiu, jakie narzuca Komisja Europejska przy okazji tego budżetu, wprowadzając organy nadzorcze nad polskim prezydentem, parlamentem, rządem. To sprzeczne z traktatami i polską konstytucją ocenił minister sprawiedliwości.

Choć konflikt wewnątrz obozu władzy narasta od grudnia, Solidarna Polska postanowiła pozostać w rządzie.

Zarząd Solidarnej Polski po tym, jak już premier zgodził się na te decyzje na grudniowym szczycie, zebrał się czy powinniśmy dalej uczestniczyć w Zjednoczonej Prawicy ujawnił Ziobro.

Przeczytaj również: Będzie zmiana w kwestii zakrywania twarzy przez Polaków. Kontrowersyjna zapowiedź

Przeczytaj również: Po tej szczepionce na COVID-19 najczęściej występują niepożądane odczyny. Raport

Przeczytaj również: Te dane wstrząsną. Wyciek rzeczywistej liczby zgonów na COVID-19. „Przyjrzyjcie się, abyście dobrze wiedzieli z jakiego powodu wasze życie się zawaliło”

źródło: Nczas / Polsat News

About the Author

Malicki Jan

Wspieram polskie sprawy i opowiadam się po stronie wolności. Chętnie oddaję się urokom rozrywki cyfrowej i jestem na bieżąco z platformą Xbox i Playstation.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these