propolski.pl: Mosbacher o Polsce

Mosbacher zostaje w Europie. Obejmie nowe stanowisko

Była ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher, pomimo że 20 stycznia zakończyła swoją misję w Polsce, nie może narzekać na brak zajęć. Okazuje się, że zostanie w Europie i obejmie zupełnie nowe stanowisko.

Mosbacher została powołana przez Atlantic Council do Rady ds. Trójmorza.

— Jednym z najbardziej zaszczytnych momentów mojego życia był dzień, gdy prezydent Trump poprosił mnie o przyjęcie stanowiska ambasador USA W Polsce. Minęły ponad dwa lata i jestem niesłychanie dumna z naszych wspólnych dokonań na rzecz umocnienia relacji między Polską i USA — przekazała Mosbacher w ostatnim filmiku.

Zobacz również: Spurek zawalczy o prawa zwierząt? „Czas na zakaz promowania mięsa, mleka, nabiału”

Ustępująca ambasador wyznała, że będzie wyjątkowo tęskniła za Polską i za czasem, który tu spędziła.

— Nie wyjeżdżam jednak na zawsze. Będę wracać, bo moje przywiązanie i miłość do Polski nie przeminą. Zamierzam więc Polskę często odwiedzać — tłumaczyła.

Jak się okazuje, była ambasador USA w Polsce na nowym stanowisku wcale nie będzie miała lekko. Teraz będzie musiała współpracować z generałem Jamesem L. Jonesem Jr.

Zobacz również: Wałęsa jasnowidzem? „To, co się dzieje z pandemią, to ostrzegałem…” [WIDEO]

Zdaniem wiceprezesa Atlantic Council Damona Wilsona, inicjatywa Trójmorza będzie miała dużą szansę rozwinąć się dzięki zaangażowaniu i inteligencji Mosbacher.

Zespół Rady ds. Trójmorza to gwarancja niezwykłej energii i intelektu, które zostaną wniesione do jej prac — mówił Wilson.

źródło: nczas.com

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these