— Minister zdrowia ma dziś wydać rozporządzenie, na mocy którego zostanie wprowadzony obowiązek noszenia maseczek chirurgicznych — przekazał w piątek na antenie telewizji TVN24 główny doradca premiera ds. COVID-19 prof. Andrzej Horban. Zmiana o której mówił naukowiec została skomentowana przez samego ministra Niedzielskiego.

Prof. Andrzej Horban zapowiedział, że zmiana w noszeniu maseczek ogłoszona będzie właśnie w piątek. Nowe rozporządzenie miałoby na celu przekonanie Polaków do noszenia masek chirurgicznych i rezygnację m.in. z przyłbic.

 — Chodzi o to, żeby używać porządnych masek, przynajmniej masek tzw. chirurgicznych, nie mówiąc już o maskach z filtrem — wyjaśnił prof. Andrzej Horban.

Do zapowiedzi odniósł się szef resortu zdrowia Adam Niedzielski. W programie „Tłit” Wirtualnej Polski uspokoił, że rząd nie zamierza wydawać dzisiaj wspomnianego rozporządzenia. Oświadczył jednocześnie, że ewentualna zmiana jest rozważana w ministerstwie.

 Dzisiaj takiego rozporządzenia nie będzie. Rząd rozważa, czy maseczki rzeczywiście nie powinny zostać dookreślone, bo mamy wskazane pewne zamienniki w postaci np. szalików i trzeba będzie z tego zrezygnować — powiedział.

Przeczytaj również: Góralka powiedziała prawdę o lockdownie. „Wzięli nas za mordę, cały pier*** rząd!”

Przeczytaj również: Nie miał maseczki, rzuciła się na niego straż miejska. „Odsuń się, bo strzelam!” Ostra interwencja

źródło: Do Rzeczy

(Visited 29 694 times, 1 visits today)

7 KOMENTARZE

  1. Bo rząd kupił maski i chce żeby ludzie je kupowali. Nie mają prawa nam tego na rzucic niech się wezmą za obcokrajowców którzy olewają zakrywanie ust i nosa.

  2. Oni sami się proszą aby lud powiesił ich na latarniach. To są nie tylko złodzieje i bandyci, to są ludobójcy. Przez te swoje bezprawne obostrzenia zamordowali już 60 tys Polaków którzy nie mogli skorzystać z opieki medycznej/

  3. GRANIE W DOBREGO I ZŁEGO GLINĘ ZE SPOŁECZEŃSTWEM – Klasyka gatunku w wersji maxi – czyli już wiecie co nas czeka na 100% !!! To trzeba obalić

  4. NIE wiem co wymyślają jeszcze ci ” bezmózgowcy ” !!! ale tyle się pisało że noszenie maseczek doprowadza do chorób płuc, astmy i innych chorób to są oświadczenia znanych i cenionych naukowców bo jak można wdychać dwutlenek węgla, który wydzielamy z organizmu ?, oddychając , tego nie rozumię i nie zrozumiem . Co takiego musi się wydarzyć ,żeby nasi politycy to zrozumieli-no tak trzeba nabijać pełne konta i portfele. OJ ! nasz Rząd tak nisko upadł a wydawało mi się że nasz Pan Prezydent jest tak inteligetny i mądry , że na to nie pozwoli , jak można się pomylić na człowieku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj