Minister Zdrowia Adam Niedzielski wystąpił w programie Tomasza Sakiewicza na antenie Telewizji Republika. W „Dziennikarskim Pokerze” dyskutowano m.in. o niepożądanych odczynach poszczepiennych.

Adam Niedzielski był pytany przez Sakiewicza o tzw. NOP-y, czyli niepożądane odczyny poszczepienne.

Panie ministrze, to tak uczciwie, czy mamy przykłady, żeby na przykład kobieta straciła płodność po szczepionce? Czy mamy przykłady jakichś, choćby kilku potwierdzonych przypadków śmierci po szczepionce? Czy mamy takie realnie potwierdzone? I jaka to jest skala, jeżeli jest, jeżeli chodzi o populację? zapytał Tomasz Sakiewicz.

Panie redaktorze, przede wszystkim wszystkie NOP-y, szczególnie te ciężkie, są rejestrowane. Są rejestrowane w sanepidzie, lekarz każdorazowo ma obowiązek wypełnić odpowiednią kartę, wysłać zgłoszenie. Myślę – bo też czytam różne opinie w Internecie, gdzie mówi się o tym, że lekarze czasami nie zgłaszają tego – to myślę, że nie zgłaszają być może, jeżeli mamy do czynienia z takimi przypadkami lekkich NOP-ów, ale w przypadku tych ciężkich myślę, że zgłoszenia są, a szczególnie tych najcięższych, powszechne — przekonywał Niedzielski.

Niedzielski: „Nie mamy jeszcze ani jednego zgonu”

— Jeżeli chodzi o zgony, to nie mamy jeszcze ani jednego zgonu, gdzie byłaby potwierdzona zależność przyczynowo-skutkowa — zapewniał minister zdrowia.

To, że ktoś umrze po szczepieniu, nie oznacza, że w jego wyniku, bo ludzie generalnie umierają dodał prowadzący.

Bo mogło mu się pogorszyć z jakichś powodów, mogła po prostu też być pewna koincydencja czasowa i używanie takich informacji, że ktoś wie coś na ten temat, jest absolutną bzdurą, bo to są ludzie, którzy nie mają pojęcia, jakie są wyniki sekcji zwłok, bo prokuratura zleca sekcje zwłok w takich przypadkach i kilka razy już były zlecone i one nie potwierdzały w żaden sposób tej zależności przyczynowo-skutkowej — przekonywał Adam Niedzielski widzów Telewizji Republika.

Przeczytaj również: [WIDEO] Kiedy mem staje się rzeczywistością. „Babcia Kasia” okłada mężczyznę flagą LGBTQIA. Skandaliczna postawa policji

Przeczytaj również: Tusk atakuje podczas manifestacji w Warszawie: „Pseudo trybunał, grupa przebierańców” [WIDEO]

źródło: Nczas

(Visited 3 621 times, 1 visits today)

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj