propolski.pl: Nitras atakuje polityka PSL

Jak zagłosuje PO? Nitras: „Nie jesteśmy frajerami”

Poseł PO Sławomir Nitras był gościem na antenie Radia Plus. Polityk zauważył, że Platforma Obywatelska „stoi twardo” na swoich pozycjach i nie będzie przekonywała, że jest ugrupowaniem proeuropejskim. Nitras podkreślił, że zadanie to należy do PiS.

— Za tą umową międzynarodową idzie konkretna treść. I warunkiem czy kolejnym punktem po przyjęciu Europejskiego Programu Odbudowy, jest Krajowy Plan Odbudowy po COVID i te dokumenty są ze sobą powiązane. My chcemy mieć wpływ na to, jak ten dokument będzie wyglądał — powiedział Sławomir Nitras.

— Nie musimy przekonywać czy jesteśmy motorami integracji europejskiej, czy wręcz przeciwnie. To nie my mamy ten problem. To PiS musi udowodnić, że jest partią proeuropejską czy że poważnie traktuje UE — dodał parlamentarzysta w rozmowie z Jackiem Prusinowskim.

Nitras wypowiedział się również w kwestii ratyfikacji Funduszu Odbudowy:

— Nie jesteśmy ludźmi, którzy przywykli, żeby działać z pistoletem przy skroni. Nie będzie tak, że Morawiecki przyniesie do Sejmu jakikolwiek dokument i my będziemy musieli go poprzeć. Zwracamy po prostu uwagę na to co jest interesem narodowym, co jest dobre dla UE — mówił polityk.

Na pytanie, czy PO planuje zablokować Fundusz Odbudowy odparł, że ugrupowanie trzyma się swoich zasad i wartości, co daje mu przewagę nad PiS-em.

Zobacz również: Maryla Rodowicz chciała się zaszczepić, jednak zrezygnowała. Gwiazda wyjawiła prawdziwy powód

— Stoimy twardo na swoich pozycjach, nikogo nie musimy przekonywać, że PO jest partią proeuropejską. To PiS musi udowodnić, że jest proeuropejski i poważnie traktuje UE. Nie jesteśmy frajerami, którzy kosztem interesu narodowego będą patrzyli jak kradną pieniądze publiczne. Nie dopuścimy do sytuacji, żeby ci, którzy są przeciwnikami Funduszu Odbudowy potem byli jego beneficjentami. Sprawa jest niezmiernie prosta. To nie my jesteśmy przeciwni programowi tylko rząd polski nie może podjąć decyzji. My jako bardzo konstruktywna opozycja chcemy żeby pod kontrolą społeczną i po dyskusji te pieniądze wydawać — oświadczył.

Zobacz również: Wiemy jaką emeryturę ma Jolanta Kwaśniewska. Żona byłego prezydenta nie może narzekać

Sławomir Nitras skrytykował również premiera Morawieckiego mówiąc, że ten nie przedstawia żadnych konkretów i w rzeczywistości „nie znamy do tej pory Krajowego Programu Odbudowy”.

— Morawiecki do tej pory nie przedstawił nam nic. My nie wiemy kompletnie, my, opinia publiczna, Polacy na co chce wydać te pieniądze. Stąd nasze obawy, że chce je wydać na kumpli. Natomiast myśmy to przedstawili — mówił.

źródło: wpolityce.pl

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these