Postać głównego doradcy premiera ds. epidemii Andrzeja Horbana nie cieszy się dużą popularnością. Lekarz jest bowiem krytykowany nawet przez polityków obozu rządzącego.

Zamknąć to trzeba Horbana! Rząd nie powinien wypuszczać go do mediów mówi w rozmowie z tygodnikiem „Wprost” jeden z najbliższych współpracowników Jarosława Kaczyńskiego. Odkąd Szumowski przestał być ministrem zdrowia, błyszczą medialnie takie „gwiazdy” jak Horban krytykuje eksperta anonimowy rozmówca tygodnika.

Wcześniej doradca premiera Mateusza Morawieckiego bulwersował opinię publiczną swoimi kontrowersyjnymi wypowiedziami.

Zaczynamy poważnie rozmawiać na temat, czy przygotowywać się do zamknięcia Polski mówił niedawno lekarz.

Wypowiedź Andrzeja Horbana odbiła się szerokim echem w mediach i dotarła nawet do najwyższego kręgu władzy. Otoczenie Jarosława Kaczyńskiego nie kryje zniesmaczenia i poirytowania słowami lekarza. Zdaniem rozmówcy „Wprost”, Horban nie pomaga w budowania zaufania do rządu i stosowania się do reżimu sanitarnego.

Nie rozumiem dlaczego Horban wypowiada się tak, jakby reprezentował stanowisko rządu, a jest tylko jego doradcą zwierzał się polityk, wskazując na wielokrotne przekraczanie kompetencji przez rządowego eksperta.

Przeczytaj również:  Kwaśniewski podzielił się informacją dotyczącą swojej emerytury. Takie świadczenie otrzymuje były prezydent

Horban jest częstym gościem telewizji TVN24. W jednej z ostatnich rozmów z Piotrem Kraśko, lekarz został zapytany o grudniowe wpuszczenie do kraju Polaków pracujących w Wielkiej Brytanii.

Jedyną możliwością ochrony, by ten wirus do nas nie dotarł, było przeniesienie całej populacji na Tajwan. Czy pan redaktor sobie wyobraża, by zamknąć granice Polski na cztery miesiące? Ten wirus i tak by do nas dotarł.

Zamknięcie granic i postawienie wojska

Ognisko nowego wirusa jest w Wielkiej Brytanii. W takie sytuacji może pan albo zamknąć Wielką Brytanię, albo swój kraj. Ten wirus i tak by do nas dotarł, chyba żebyśmy zrobili tak jak Chińczycy, zespawali się, postawili wojsko ocenił wówczas doradca premiera.

Przeczytaj również: Święta w domach zamiast w kościołach? Jasne i stanowcze stanowisko prymasa

Przeczytaj również: Stan nadzwyczajny. Godzina policyjna i jeszcze ostrzejszy rygor. Minister zdrowia w końcu to powiedział

Źródło: Do Rzeczy

(Visited 3 376 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj