Politycy Konfederacji zorganizowali konferencję prasową, na której oznajmili, że złożyli zawiadomienie do prokuratury na Mateusza Morawieckiego, Łukasza Szumowskiego, Adama Niedzielskiego i Michała Dworczyka.

Parlamentarzyści w swoim wystąpieniu wymienili szkody, jakie swoim działaniem wyrządzili Polakom politycy partii rządzącej wprowadzając lockdown.

Lockdown, który trwa, związany właściwie z politycznymi decyzjami, trzeba sobie jasno podsumować. Powiedzieć, że to, co było zapowiedziane na 14 dni w marcu zeszłego roku, trwa już ponad rok i nie widać końca tego. W czasie tego trwającego zamknięcia społeczeństwa na bazie politycznych decyzji już usłyszeliśmy od premiera, że wygraliśmy z koronawirusem, dlatego że trzeba było przeprowadzić wybory i wybrać tego jedynego właściwego prezydenta z tej jedynej właściwej partii. Usłyszeliśmy od ministra zdrowia, że te wszystkie maseczki nie działają, a później ten sam minister wprowadzał przymus tych maseczek — mówił obecny na spotkaniu Artur Dziambor.

Zobacz również: Wpadka lewicowej działaczki, która pomyliła ślub z pogrzebem: „Trzeba mieć fantazję…” [FOTO/WIDEO]

Posłowie Konfederacji podkreślili, jak negatywny wpływ na gospodarkę i życie Polaków ma lockdown. Pomimo obietnic, że restrykcje będą traciły na sile, w rzeczywistości nic takiego nie ma miejsca.

— Usłyszeliśmy od premiera i od następnego ministra zdrowia, że kolejne lockdowny nie będą tak ciężkie, nie będą tak długotrwałe. Tymczasem została całkowicie zniszczona polska edukacja, obnażone zostały błędy i problemy, jakie ma system ochrony zdrowia, upada polska gospodarka. Mimo wielkiego samozadowolenia rządzących cały czas dostajemy informacje o upadających setkach, tysiącach firm, o bankructwach, o dramatach ludzkich, które są w tym momencie przeżywane przez tych, którym rząd zabronił na prawotwórczych konferencjach prasowych, rozporządzeniami, pracować — słyszymy na konferencji.

Zobacz również: Dr Basiukiewicz: Restrykcje są kompletnie bez sensu z punktu widzenia naukowego [WIDEO]

Michał Urbaniak zauważył, że problem stanowią pacjenci niecovidowi, którzy cierpią z powodu innych ciężkich chorób. Tymczasem przez pogłębiającą się zapaść służby zdrowia nie mogą liczyć na odpowiednią opiekę.

— To jest realny problem. Zapaść służby zdrowia nie tylko w kwestii koronawirusa, ale też diagnostyki czy leczenia innych chorób — dodał.

Posłowie Konfederacji złożyli dziś zawiadomienia do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa przez premiera…

Opublikowany przez Konfederacja Poniedziałek, 29 marca 2021

źródło: nczas.com

(Visited 657 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj