Minister zdrowia Adam Niedzielski gościł na antenie radia RMF FM w programie Krzysztofa Ziemca. Szef resortu zdrowia został zapytany o możliwość wprowadzenia godziny policyjnej w Polsce. Niedzielski nie wykluczył takiej możliwości.

Stan jest krytyczny, bierzemy wszystkie scenariusze pod uwagę mówił minister i te optymistyczne, ale przede wszystkim te pesymistyczne podkreślił na antenie RMF FM. Regulacyjnie my musielibyśmy takie obostrzenia (godzinę policyjną dop. red.) wprowadzać poprzez ustawę dodał.

Niedzielski przyznał, że liczba zachorowań na COVID-19 jasno wskazuje, iż sytuacja epidemiczna jest krytyczna.

Wszyscy powinniśmy zdawać sobie sprawę patrząc i na statystki, i na regulacje (wprowadzające nowe obostrzenia PAP), że to już nie jest ten czas, kiedy trzeba sobie udowadniać, jak obejść regulacje, bo to jest narażanie bezpieczeństwa siebie i najbliższych zaznaczył minister zdrowia.

Ultra lockdown za słaby?

Krzysztof Ziemiec zapytał Niedzielskiego także o skuteczność wprowadzonych w sobotę obostrzeń. Jeżeli te okażą się za słabe, polityk nie wyklucza objęcia Polski stanem wyjątkowym i hiper lockdownem.

Przeczytaj również:  Artur Dziambor o wybryku Franciszka Sterczewskiego: A tak serio, najbardziej smutne...

Jak patrzę na porównania międzynarodowe dotyczące obostrzeń, które są stosowane u nas w Polsce i zagranicą to jedynym elementem, który odróżnia nas w poważny sposób, to zastosowanie godzin policyjnych, czyli całkowitego zakazu wychodzenia z domu przekazał minister.

Godzina policyjna w Wielkanoc?

Jeżeli sytuacja będzie taka, że nie będziemy widzieli w ciągu najbliższego tygodnia, półtora tygodnia, w tym okresie okołoświątecznym, że dochodzi do przesilenia, tzn. że zmieniają się trendy, to na pewno będziemy musieli rozważyć takie scenariusze podkreślił.

Przeczytaj również: Katastrofa. Nie ultra lockdown, a hiper lockdown. „Pojutrze możemy zamknąć Polskę”

Przeczytaj również: Ultra lockdown. Lidl i Biedronka wprowadzają ogromne zmiany, które wejdą w życie już dzisiaj

źródło: Nczas

(Visited 17 201 times, 1 visits today)

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj