Bill Gates często wypowiada się na temat bieżących spraw dotyczących zdrowia oraz pandemii koronawirusa. Tym razem zdradził, jaki jest jego stosunek do noszenia maseczek nawet po przyjęciu szczepienia.

​— Nawet osoby zaszczepione przeciwko COVID-19, nadal mogą przenosić wirusa. To właśnie dlatego, każdy — bez wyjątku — powinien nosić maseczkę ochronną w ramach obowiązujących obostrzeń — powiedział miliarder.

Zobacz również: Dr Basiukiewicz: Restrykcje są kompletnie bez sensu z punktu widzenia naukowego [WIDEO]

Bill Gates jest zdania, że nadal trzeba nosić maseczkę ochronną przez kilka miesięcy, nawet po przyjęciu szczepionki na COVID-19.

— Jedną z korzyści płynących z 65. roku życia jest to, że kwalifikuję się do szczepionki COVID-19. Dostałem pierwszą dawkę w styczniu, a drugą w lutym i czuję się świetnie. Dziękuję wszystkim naukowcom, uczestnikom badań, organom regulacyjnym i pracownikom służby zdrowia pierwszej linii, którzy doprowadzili nas do tego punktu — wyjaśnił filantrop, podkreślając, jak istotna jest ostrożność w kontaktach z innymi i dbałość o siebie. Wskazał, że zawsze trzeba nosić maseczkę ochronną i przestrzegać zasad dystansu społecznego.

Zobacz również: Konfederacja złożyła zawiadomienie do prokuratury na rządowych „jeźdźców apokalipsy” [WIDEO]

Przeczytaj również:  Greta Thunberg nominowana do Pokojowej Nagrody Nobla

— Chcę dawać dobry przykład. Jeśli jesteś zaszczepiony, nadal możesz przenosić wirusa — wyjaśnił Bill Gates, który pragnie, aby każdy kraj miał sprawiedliwy dostęp do szczepień. Przedsiębiorca skomentował nawet ostatnio post, mówiący o tym, że Afryka podała swoją pierwszą dawkę szczepionki COVAX na początku tego miesiąca.

— Dostarczanie szczepionek do tych, którzy najbardziej ich potrzebują, bez względu na to, gdzie mieszkają lub ile mają pieniędzy, jest jedynym sposobem na zakończenie pandemii i rozpoczęcie odbudowy. To ważny kamień milowy — napisał.

źródło: interia.pl

(Visited 4 565 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj