propolski.pl: Bill Gates nie ma dobrych wieści

Czy po szczepieniu trzeba nosić maseczkę? Bill Gates rozwiał wątpliwości

Bill Gates często wypowiada się na temat bieżących spraw dotyczących zdrowia oraz pandemii koronawirusa. Tym razem zdradził, jaki jest jego stosunek do noszenia maseczek nawet po przyjęciu szczepienia.

​— Nawet osoby zaszczepione przeciwko COVID-19, nadal mogą przenosić wirusa. To właśnie dlatego, każdy — bez wyjątku — powinien nosić maseczkę ochronną w ramach obowiązujących obostrzeń — powiedział miliarder.

Zobacz również: Dr Basiukiewicz: Restrykcje są kompletnie bez sensu z punktu widzenia naukowego [WIDEO]

Bill Gates jest zdania, że nadal trzeba nosić maseczkę ochronną przez kilka miesięcy, nawet po przyjęciu szczepionki na COVID-19.

— Jedną z korzyści płynących z 65. roku życia jest to, że kwalifikuję się do szczepionki COVID-19. Dostałem pierwszą dawkę w styczniu, a drugą w lutym i czuję się świetnie. Dziękuję wszystkim naukowcom, uczestnikom badań, organom regulacyjnym i pracownikom służby zdrowia pierwszej linii, którzy doprowadzili nas do tego punktu — wyjaśnił filantrop, podkreślając, jak istotna jest ostrożność w kontaktach z innymi i dbałość o siebie. Wskazał, że zawsze trzeba nosić maseczkę ochronną i przestrzegać zasad dystansu społecznego.

Zobacz również: Konfederacja złożyła zawiadomienie do prokuratury na rządowych „jeźdźców apokalipsy” [WIDEO]

— Chcę dawać dobry przykład. Jeśli jesteś zaszczepiony, nadal możesz przenosić wirusa — wyjaśnił Bill Gates, który pragnie, aby każdy kraj miał sprawiedliwy dostęp do szczepień. Przedsiębiorca skomentował nawet ostatnio post, mówiący o tym, że Afryka podała swoją pierwszą dawkę szczepionki COVAX na początku tego miesiąca.

— Dostarczanie szczepionek do tych, którzy najbardziej ich potrzebują, bez względu na to, gdzie mieszkają lub ile mają pieniędzy, jest jedynym sposobem na zakończenie pandemii i rozpoczęcie odbudowy. To ważny kamień milowy — napisał.

źródło: interia.pl

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these