Jeden z dziennikarzy surowo skomentował wpis Macieja Stuhra, który pojawił się w mediach społecznościowych po spotkaniu Polska-Anglia na Stadionie Narodowym w Warszawie.

W ostatnią środę wieczorem na stadionie PGE Narodowym odbył się mecz eliminacyjny do Mistrzostw Świata, który stanowił idealną okazję do odwetu po przegranej z Anglikami wiosną. Biało-czerwoni od pierwszych chwil pokazali na boisku dobrą grę, już w 5. minucie stwarzając szansę na gola. Pierwsza połowa rozgrywek zakończyła się bezbramkowym remisem.

W drugiej połowie biało-czerwoni starali się nadal podtrzymać korzystny remis. Niestety w 72. minucie meczu utracili cenną bramkę; Harry Kane zaskoczył Wojtka Szczęsnego i ze sporej odległości oddał celny strzał skutkujący prowadzeniem Anglików.

Zobacz również: Komisarz UE mówi wprost: Chcemy wywrzeć na polski rząd presję

Polscy zawodnicy do samego końca walczyli o zdobycie bramki i udało się to tuż przed ostatnim gwizdkiem. W 92. minucie spotkania udało im się pokonać Jordana Pickforda. Ostatecznie prawdziwymi bohaterami meczu okazali się Robert LewandowskiDamian Szymański.

Na tym jednak koniec pozytywów. Jak wiadomo, od pewnego czasu angielscy piłkarze mają zwyczaj klękania przed meczem na znak solidarności z ofiarami rasizmu. Gest uniżania jednak nie podoba się znacznej części widzów z wysp, ale również jak widać na całym kontynencie. W efekcie reprezentacja Anglii została wygwizdana na polskim stadionie.

Przeczytaj również:  "Potrzebna jest radość z gry". Smutna wypowiedź Lewandowskiego po meczu [WIDEO]

Aktor Maciej Stuhr postanowił odnieść się do zachowania polskich kibiców, którzy wygwizdali angielskich piłkarzy, gdy ci zwyczajowo już uklękli na znak solidarności z ofiarami rasizmu.

— Polscy kibice wygwizdali antyrasistowską akcję. Nie »nie poparli«. Wygwizdali. Przez pierwsze lata rządów PiS-u, pierwsze, drugie i trzecie afery, nepotyzmy, łamanie praw i norm, myślałem, że to jakaś pomyłka, że suweren jest po prostu niedoinformowany i zaraz, jak wszystko wyjdzie na jaw, to się to musi rozlecieć — napisał Maciej Stuhr.

Do wpisu aktora ustosunkował się dziennikarz Dawid Wildstein, który nie powstrzymał się od mocnego komentarza nie tylko wobec Macieja Stuhra, ale również osób o podobnych poglądach.

Zobacz również: Kolejna kompromitacja Trzaskowskiego. Prezydent Warszawy ośmiesza się składając hołd zmarłemu

— Dopiero przeczytałem mądrości Stuhra, że skoro nie klękaliśmy podczas meczu, to jesteśmy rasistami i jemu wstyd, bo jest lepszy. Boże, jak można być tak tępym bucem? Nigdzie nie ma większej głupoty niż w tych „wykształconych”, „europejskich” elitach. Serio. Tam są najgorsi idioci — napisał Wildstein.

Przeczytaj również:  Urugwajski piłkarz wściekł się i zdemolował ekran VAR [WIDEO]

Źródło: DoRzeczy.pl

(Visited 25 828 times, 1 visits today)

6 KOMENTARZE

  1. Przecież Stuhr nie skrytykował polskich piłkarzy za to, że ci nie uklękli wspólnie z Anglikami, tylko ofuknął suwerena, że ten wygwizdał Anglików, gdy ci śmieli uklęknąć I kto jest tu tępym bucem?

    • mnie osobiście śmieszy to klękanie, bo jest to żałosne ale faktycznie przecież nikt nie kazał Polakom tego robić, a gwizdy są niepotrzebne; pan Wildstein prezentuje typową postawę „konserwatywną” – jeżeli coś jest nie po jego myśli lub niezgodne z jego poglądami, to reakcją jest werbalny atak niskiego lotu z użyciem inwektyw (buc, dureń, debil, etc.); to się nazywa „polski dyskurs”…

  2. Niech brytole jadą do byłych kolonii i tam klękają i przepraszają, robienie tego u nas to zwyczajna propaganda i wybielanie się.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj