Reprezentacja Polski podczas środowego meczu zremisowała z Anglią 1:1 na Stadionie Narodowym. Po spotkaniu pojawiło się jednak mnóstwo rozmów dotyczących oskarżeń o rasizm, jakie angielscy zawodnicy wysunęli w stosunku do Kamila Glika.

Po zakończeniu pierwszej połowy meczu piłkarze nie poszli na odpoczynek do szatni. Zamiast tego rozpętała się prawdziwa awantura, która o mały włos nie skończyła się bijatyką. Najbardziej zaangażowani w spór byli Kamil Glik, Kyle Walker i Harry Maguire, którzy otrzymali żółte kartki.

Po meczu w mediach rozgorzała burzliwa dyskusja odnośnie zarzutów, jakie angielscy piłkarze kierowali pod adresem Kamila Glika. Okazuje się, że Maquire miał zobaczyć, jak polski obrońca wykonuje obraźliwy gest zwany „monkey gesture” o podłożu rasistowskim.

Polscy kibice nie wierzą, że do takiej sytuacji w ogóle doszło. Specjalnie oświadczenie w tej sprawie wystosował Zbigniew Boniek, który co prawda nie jest już prezesem PZPN, jednak wciąż piastuje wysokie stanowisko w UEFA.

— Wyrażam wielkie zdziwienie i niesmak z powodu oskarżeń, jakie wysuwają pod adresem polskich piłkarzy (zwłaszcza Kamila Glika) przedstawiciele reprezentacji Anglii. Bezpodstawne i szkalujące dobre imię reprezentantów Polski oskarżenia o rasizm są szokujące i godzą w dobry wizerunek polskiego futbolu — napisał Boniek.

Przeczytaj również:  Donald Tusk zdradził, co przekazał na WOŚP: „Zapraszam do aukcji” [WIDEO]

Honorowy prezes PZPN zaapelował jednocześnie do angielskich działaczy, aby ci przyjrzeli się zachowaniu Kyle Walkera, który po sprzeczce z Glikiem nie przyjął jego dłoni w akcie pojednania.

— Piękny, emocjonujący mecz, nawet niezakończony korzystnym rezultatem dla jednej z ekip, nie powinien mieć takiego epilogu, w którym zarzuca się nieprawdziwe i skandaliczne zachowania przedstawicielom reprezentacji Polski — dodał Boniek.

Zobacz również: Żona Kamila Glika obrażana na Instagramie przez angielskich kibiców. Skandaliczna treść wiadomości

Zobacz również: Komorowski dał złotą radę Tuskowi: „Uważam to za błąd”

źródło: wmeritum.pl, sport.pl

(Visited 319 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here