W poniedziałek w wieku 88 lat zmarł znany aktor Jean-Paul Belmondo. Dzień później Rafał Trzaskowski postanowił uczcić pamięć celebryty. Nie byłoby to w żadnym stopniu szokujące, gdyby nie fakt, że jednocześnie się skompromitował. Internauci zwrócili uwagę na coś jeszcze.

Belmondo podczas swojej kariery wystąpił w prawie 90 filmach. Pierwsze chwile sławy, ogromną popularność i uznanie przyniosły mu role w produkcjach, takich jak: „Bądź piękna i milcz” z 1958 roku oraz „Na dwa spusty” z roku 1959 roku. Eksperci światowego kina za najważniejsze dla rozwoju jego kariery uznają role w „Do utraty tchu” (1960 rok), „Szalony Piotruś” (1965 rok) i „Podróż rozpieszczonego dziecka” (1988 rok). Legendarny aktor odszedł w spokoju w ubiegły poniedziałek w wieku 88 lat.

Zobacz również: Żydowski ekspert: niezbędna jest 4 dawka szczepionki

Przy użyciu mediów społecznościowych hołd aktorowi postanowił oddać prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski:

— Jak byłem mały mówiono przystojny jak Belmondo” — rozpoczął prezydent Warszawy.

Internauci zarzucili mu w tym zdaniu pychę i próżność. Uznali bowiem, że prezydent Warszawy w ten sposób podkreśla nieskromnie własną urodę. Inni sprzeciwili się jednak takim twierdzeniom, uznając, że chodziło o ogólne sformułowanie. Jednak na tym kontrowersyjność tweeta się nie skończyła.

Zobacz również: Paweł Kukiz znów kombinuje. Czy ten człowiek wie co to lojalność?

Dalej prezydent stolicy wymienił kilka tytułów filmów, w których zagrał Belmondo. Na koniec zaliczył jednak najbardziej kompromitującą wpadkę:

— W filmach „noir” z zawadiackim przymróżeniem oka. W komediach – z poważnym przesłaniem. Pełen luzu czarodziej, doskonały artysta — napisał na Twitterze dosłownie Trzaskowski. Internauci natychmiast skupili swoją uwagę na błędzie ortograficznym w słowie „przymrużeniem”.

Źródło: wMeritum.pl

(Visited 1 136 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj