Donald Tusk wygłosił płomienne przemówienie w czasie sobotniej Konwencji Przyszłości. Nie powstrzymał się przy tym, by zaatakować obóz rządzący. Do jego słów odniósł się jeden z posłów PiS — Jan Mosiński.

Były premier Donald Tusk wielokrotnie zaatakował partię PiS, a jego głównym zarzutem były kwestie gospodarcze.

– Jeśli ktoś potrafi walczyć z drożyzną, potrafił inflację wziąć za gardło i zdusić do zera, to był mój rząd. Powiem tylko te dwie liczby, dwie dane. Jak zostawałem premierem, to inflacja sięgała mniej więcej 5 proc. – oświadczył Donald Tusk.

– Później przyszedł kryzys finansowy, obiektywny kryzys, nie z Polski, które pogrążył wiele gospodarek, w tym Europy. I mimo to od momentu, kiedy utworzyłem pierwszy rząd, do momentu, kiedy zdałem ten rząd i przekazałem premierostwo, inflacja zjechała z 5 poniżej 0 proc. – dodał.

– W listopadzie pan Glapiński powiedział „od początku przyszłego roku, wszystko wskazuje na to, że inflacja będzie spadać. Nic dramatycznego się nie dzieje, niektórzy tylko straszą inflacją”. On to powiedział w listopadzie – nie ustępował były szef RE.

Wypowiedź Tuska nie spodobała się Janowi Mosińskiemu, który napisał krótki komentarz, oskarżając go o pomysły, które doprowadziłyby nas do hiperinflacji.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Donald Tusk zwrócił się z apelem do Polaków: Wierzysz w Boga, nie głosujesz na PiS…

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Białystok: Jarosław Kaczyński w mocnej odpowiedzi wyśmiał Tuska [WIDEO]

źródło: YouTube, Twitter, propolski.pl

(Visited 339 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj