W Radomiu odbyła się konwencja PO, na której wystąpili czołowi politycy ugrupowania, m.in. Donald Tusk. Wybór tego miasta nie był przypadkowy, ponieważ to właśnie Radom był matecznikiem Prawa i Sprawiedliwości.

Donald Tusk w czasie swojego wystąpienia uderzał w polityków PiS, zarzucając, że wraz z Jarosławem Kaczyńskim odpowiadają za wysoką inflację i wzrost cen w całej Polsce. Swojej irytacji pod adresem obozu rządzącego nie krył również włodarz stolicy Rafał Trzaskowski.

– To są ludzie chorzy na megalomanię. Proponują nam wielkie, fantastyczne projekty, największe lotniska na świecie, najszybsze koleje, miliony samochodów elektrycznych. Oczywiście, nic z tego nie ma, natomiast my dobrze wiemy, pracując wśród ludzi, że najważniejsze są lokalne inwestycje, te za rogiem – powiedział Rafał Trzaskowski.

Prezydent Warszawy nie przebierał w słowach i dodał, że PiS pragnie „wprowadzać totalną propagandę do szkół”.

– Przeładowane, nieprawdopodobnie przeładowane podstawy programowe – to wszystko ma służyć formatowaniu człowieka na wzór tego, co sobie wymyśliło PiS. To jest wymierzone w naszą wolność. Jak ktoś zada pytanie, czy my mamy receptę: tak, mamy. Wystarczy zaufać nauczycielom, wystarczy doprowadzić do tego, że nie będzie tak przeładowanych podstaw programowych, bo nauczyciele dobrze wiedzą, czego uczyć. Wystarczy dać wam więcej czasu. To robią właśnie samorządy – podkreślał Trzaskowski.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Elon Musk zabrał swoich synów do papieża Franciszka [FOTO]

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Białystok: Jarosław Kaczyński w mocnej odpowiedzi wyśmiał Tuska [WIDEO]

źródło: DoRzeczy

(Visited 199 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj