Donald Tusk był gwiazdą sobotniej Konwencji Przyszłości, która miała miejsce w Radomiu. Były premier śmiało ruszył z ofensywą przedwyborczą, próbując zjednać ku sobie większą liczbę sympatyków. Nie szczędził przy tym mocnych słów pod adresem partii rządzącej.

– Czy można głosować na kłamstwo, złodziejstwo, pogardę, nienawiść? Wierzysz w Boga, nie głosujesz na PiS. To jest proste jak drut – stwierdził Donald Tusk w Radomiu.

Na miejscu spotkał ok. 6 tys. działaczy Platformy Obywatelskiej, a całe wydarzenie można było śledzić za pośrednictwem mediów.

Były szef RE w czasie swojego wystąpienia omawiał wiele tematów z pewnością drażliwych dla obecnej władzy, m.in. kwestię relacji na linii Kościół-Państwo w Polsce.

– Ludzie, jeśli ktoś wierzy w Boga i czuje się chrześcijaninem, to może głosować na partię, która ma Mejzę, Kurskiego, w ogóle, o czym my rozmawiamy? Czy można głosować na kłamstwo, złodziejstwo, pogardę, nienawiść? Wierzysz w Boga, nie głosujesz na PiS. To jest proste jak drut – powtarzał Tusk w czasie konwencji. Bez wahania przywołał również konkretne nazwiska.

– Ta ekipa, która przecież nie ma zielonego pojęcia, bardzo przepraszam, że będę brutalny. Czy panowie Kaczyński, Rydzyk, Jędraszewski, co oni wiedzą na miłość Boga o macierzyństwie, ojcostwie, rodzinie, seksie, łóżku? Co jest? A chcą urządzać… – zaznaczył.

Po chwili poruszył także wątek światopoglądowy. Przewodniczący PO mówił również o zmianach dotyczących aborcji, które przeprowadziła partia rządząca.

– Jeśli macie dzieci, wnuki, wiecie co? Tak się zwracam do ojców i dziadków. Jeśli macie tak jak ja córkę, wnuczkę, to nie możecie na miłość Boga głosować na PiS. Oni naprawdę zgotowali piekło kobietom i oni zgotują piekło waszym córkom i wnuczkom – apelował.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Władimir Putin upokorzony? Koniecznie zobacz, to nagranie [WIDEO]

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Tomasz Lis zaskoczył w kwestii inflacji: 15 proc.? Większość partii chciałaby mieć takie notowania

źródło: Twitter, wprost.pl

(Visited 447 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj