Donald Tusk wygłosił płomienne przemówienie w Radomiu. Nie szczędził przy tym mocnych słów pod adresem partii rządzącej. Prezes PiS, który przyjechał do Białegostoku, udzielił byłemu premierowi odpowiedzi i przy okazji zażartował sobie z niego.

Platforma Obywatelska mocno zaangażowała się w prowadzenie kampanii przed przyszłorocznymi wyborami parlamentarnymi. Słowa, które wypowiedział w ostatnich dniach szef PO Donald Tusk, nie zostały pozytywnie przyjęte wśród polityków PiS.

Wydaje się to oczywiste, że obóz rządzący nie popiera większości wypowiedzi Tuska. Jednak tym razem zastępczyni rzecznika prasowego PiS wytknęła byłemu szefowi RE wyjątkowy brak klasy i szacunku.

– Usłyszeliśmy seans nienawiści – oceniła Urszula Rusecka z Biura Prasowego PiS.

Słów komentarza nie zabrakło również od Jarosława Kaczyńskiego, który dokuczył Tuskowi, żartując sobie z niego.

– Tusk tu jest, można powiedzieć, wielki pan. Ale tam… z marynarką… dla pewnego pana, który tam miał kłopoty z rozpoznaniem sytuacji – powiedział Jarosław Kaczyński w Białymstoku.

Przypomnijmy sytuację sprzed 5 lat. Wówczas Donald Tusk „służalczo” zakładał marynarkę przewodniczącemu Komisji Europejskiej Jean-Claudowi Junckerowi.

źródło: wprost.pl, YouTube.com

(Visited 462 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj