Lech Wałęsa opublikował nowe wideo na swoim profilu na Facebooku, w którym wyznał, że postanowił na poważnie zająć się kwestią wolności słowa. Dodał, że zrobi to jako „człowiek sukcesu”.

— Pokażę dowody, świadków na oszustów, którzy się produkują — zapowiedział były prezydent, który zdecydowanie stawia na nowoczesność, jeśli chodzi o przekazywanie swoich myśli. Polityk bardzo lubi media społecznościowe i często publikuje nowe wpisy i zdjęcia z życia osobistego.

— Jako praktyk uważam, że tam, gdzie jest wolność, to musi być dopisana odpowiedzialność. Prędzej czy później musimy coś w tej sprawie zrobić — stwierdził Wałęsa, dodając, że wolność słowa musi być w tych czasach szczególnie chroniona.

Zobacz również: Bronisław Komorowski: Patrzę z nadzieją na ruch Szymona Hołowni

— Bo przecież widzicie, demagodzy, populiści, wszelkiej maści kłamcy, oszuści, nawet z tytułami profesorskimi, wymyślają nieprawdopodobne kłamstwa, oszczerstwa i to publikują. I teraz oni powołują się, że mają prawo, ale jak walczyć z bezprawiem? Jeśli kłamiesz, wymyślasz, to nie ma równych szans. Dlatego postanowiłem jako człowiek sukcesu wielkiej wadze, zabrać się za ten temat. Chronić wolność słowa, ale jednocześnie wymyślić odpowiedzialność za słowo — powiedział Wałęsa, a po chwili przyznał, jak wielką walkę toczył na przestrzeni lat, w której był pomawiany i oczerniany.

Przeczytaj również:  Witold Pilecki i Siostra Izabela. Dwa przykłady niezłomności charakteru na kartach dwóch książek

Zobacz również: Donald Tusk zabrał głos ws. Nawalnego: Niektóre państwa powinny się wstydzić

— Zobaczcie, co zrobili z moją walką, zobaczcie, jak mnie oczernili. Żadne dowody, żadne argumenty, na pewnych ludzi nie mają wpływu. Kłamali, kłamią i będą kłamać. Mój honor nie pozwala mi, by to zostawić tak, jak jest. Wielu mi doradza: „wolność słowa, daj pan spokój, niech sobie gadają”. Nie, ja jestem z pokolenia, które o honor zawsze walczyło. Pokażę dowody, świadków na oszustów, którzy się produkują. Mam nadzieję, że te dowody, świadkowie przekonają państwa. I zrobicie coś z tym — eliminując ich, nie dopuszczając, wykazując, że tak nie wolno — mówił Lech Wałęsa obiecując zdecydowaną strategię mającą na celu rozwiązanie tego problemu.

83-No to pogadajmy? [2].

83-Świadkom przypominam a młodzież inormuję o drodze i cenie do WOLNOŚCI [2].

Opublikowany przez Lecha Wałęsę Środa, 3 lutego 2021

źródło: niezalezna.pl

(Visited 1 248 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj