Szef EPL Donald Tusk skomentował aresztowanie Aleksieja Nawalnego, mówiąc, że niektóre państwa członkowskie Unii Europejskiej „powinny się wstydzić”.

We wtorek odbyła się rozprawa, po której moskiewski sąd nakazał, by wyrok 3,5 roku w zawieszeniu wobec Nawalnego zamienić na bezwzględne wykonanie kary, czyli pozbawienie wolności. Rosyjski opozycjonista trafi więc do kolonii karnej na 2 lata i 8 miesięcy.

Zobacz również: Cezary Pazura o swojej sytuacji finansowej w czasie pandemii: „W stanie wojennym było ciężej”

Do tych okoliczności odniósł się na Twitterze Donald Tusk, były szef Rady Europejskiej: — Wydaje się, że niektóre państwa członkowskie (zgadnijcie które) boją się nawet użyć słowa «środki ograniczające» w przypadku sprawy Nawalnego. Wstydźcie się! — napisał Tusk.

Były premier nie wspomniał, które kraje UE ma na myśli, jednak dziennikarz „Gazety Wyborczej”, „Polityki” oraz Deutsche Welle Tomasz Bielecki, wyjaśnił, że chodzi zapewne o Niemcy i Francję.

Zobacz również: Paulina Młynarska uderza w Owsiaka: Jesteś dziadersem

Aleksiej Nawalny został zatrzymany na lotnisku w Rosji 17 stycznia. Wcześniej przez dłuższy czas był leczony w szpitalu w Berlinie po próbie otrucia go nowiczokiem.

źródło: dorzeczy.pl

(Visited 981 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj