Jak pokazują najnowsze dane sondażowe, głośne i wulgarne protesty Strajku Kobiet wcale nie zaszkodziły PiS i nie osłabiły jego autorytetu. Partia rządząca wciąż może liczyć na 41,42 proc. głosów poparcia, a Koalicja Obywatelska 23,21 proc. Marta Lempart nie byłaby szczęśliwa z takiego obrotu spraw.

— Dla większości Polaków priorytetem nie jest temat aborcji, ale skutki pandemii koronawirusa i miejsca pracy — przekazał prof. Kazimierz Kik, politolog.

Na trzecim miejscu sondażu znalazła się Polska 2050 Szymona Hołowni z wynikiem 15,25 proc., co wskazuje na zdecydowanie zwiększenie zainteresowania Polaków tym ugrupowaniem.

Sondaż Instytutu Pollster dla „Super Expressu” pokazał, że do Sejmu dostałaby się jeszcze Nowa Lewica z poparciem na poziomie 9,73 proc. głosów, a także Konfederacja z 5,64 proc.

PSL niestety nie przekroczyłoby progu wyborczego, uzyskując zaledwie 3,59 proc. głosów.

Zobacz również: Krzysztof Jackowski przepowiedział, co się stanie z PiS. Nie ma dobrych wieści

— Tysiące kobiet w całej Polsce buntują się na ulicach polskich miast przeciwko wyrokowi TK w sprawie aborcji. I kiedy mogłoby się wydawać, że PiS na tym straci, poparcie dla tej partii utrzymuje się wciąż na wysokim poziomie — skomentował te wyniki „Super Express”.

Przeczytaj również:  Mój sukces zawdzięczam rodzinie i edukacji domowej

Okazuje się, że dla Polaków obecnie problemem numer jeden wcale nie jest aborcja, ale konsekwencje, jakie niesie ze sobą pandemia koronawirusa, czyli np. brak możliwości zarabiania.

Zobacz również: Poseł KO: Połączenie kilku komórek to nie życie

— Dla większości Polaków priorytetem nie jest temat aborcji, ale skutki pandemii koronawirusa i miejsca pracy — dodał prof. Kazimierz Kik, politolog.

Do sprawy odniósł się również inny politolog prof. Antoni Dudek z UKSW, który zauważył, że Polacy nie lubią chamstwa, szczególnie w polityce, a taki wulgarny przekaz Strajku Kobiet zwyczajnie ich zraził.

Sondaż przeprowadzono w dniach 29 stycznia – 1 lutego 2021 roku na grupie 1081 Polaków.

źródło: niezalezna.pl

(Visited 805 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj