W mediach społecznościowych pojawiło się nagranie z jednej z manifestacji w Polsce. Przeciwnicy obostrzeń zwrócili się do ciężko uzbrojonych funkcjonariuszy prewencji z prośbą, by ci „przestali wspierać bezprawie”. Filmik stał się hitem Internetu za sprawą gestu, na który zdobyła się policja.

Policja opuściła tarcze po tym jak jeden stojących naprzeciw kordonu mężczyzn wystosował do służbistów apel:

Ochraniacie kryminalistów i przestępców. To, co oni odpiep****ą, to i was dotknie, chłopy. Nie rozumiem, jak jest, że ktoś przychodzi i was prosi, do was mówi, rozmawia z wami. Czy wy nie umiecie? Macie swoje związki, takie rzeczy  mówił uczestnik protestu.

Nie musi pan przede mną trzymać (tarczy przyp. red.). Może pan mnie lać, ja ręki na pana nie wyciągnę zapewnił stojącego naprzeciw funkcjonariusza.

Chwilę po wypowiedzeniu tych słów, zwarci w kordonie policjanci opuścili tarcze. Mężczyzna kontynuował swój emocjonalny monolog:

Sprawdźcie, ile ludzi dziennie traci robotę. Nie wiem, czy jeden dowódca, komendant może tak robić? Jak dla mnie, to są przestępcy i kryminaliści. My się od marca potyczkujemy, jak podu***y, w jedną i w drugą stronę. I żeby to jeszcze miało przynajmniej sens. Rozumiem, jedzie ktoś na mecz, rozp****la ławki, cokolwiek robi jesteście potrzebni bezdyskusyjnie. Bo nie ma prawa tego niszczyć, bo to jest z naszych podatków. I tam jesteście potrzebni, ale tutaj… Do kobiet, do dzieci, do młodzieży… ciągnął uczestnik protestu.

Przeczytaj również:  Premier Morawiecki zareagował na słowa Donalda Tuska. Opublikował dosadny wpis

Nieoczekiwany gest prewencji spotkał się jednak z mieszanym odbiorem internautów.

Opuścili tarcze ale jak przyjdzie rozkaz to będą pałować. Serio wierzycie w takie gesty? pytał sceptyczny użytkownik mediów społecznościowych.

Myślę, że doskonale wiedzą, ze łamią konstytucję na którą przysięgali. Działają na rozkaz na podstawie rozporządzeń, które są sprzeczne z konstytucją. Ci ludzie wbrew pozorom tez maja rodziny, które tez gdzieś teraz tracą pracę, bo wszystko jest celowo bankrutowane twierdził inny internauta.

Przeczytaj również: Rok temu uważano to za teorie spiskowe. Unia Europejska oficjalnie: „Państwa członkowskie muszą to wdrożyć

Przeczytaj również: Były pracownik TVN przerywa milczenie: „Orwellowska rzeczywistość. Łapówki, łamanie prawa. Jestem ofiarą niewolnictwa”

źródło: Nczas

Przeczytaj również: [WIDEO] „Julka przykleiła się do drzwi obrotowych Kancelarii Sejmu”. „Ciekawe co zrobi, jak wieczorem temperatura spadnie”

(Visited 3 551 times, 1 visits today)

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here