Plan, który przedstawimy, opiera się na szacunku, zaufaniu i wsparciu  powiedział podczas sobotniej konferencji przewodniczący Platformy Obywatelskiej Borys Budka. Lider partii przedstawił receptę na walkę z kryzysem.

Borys Budka zaproponował m.in. czasowe obniżenie podatku VAT do 5 procent. Obniżenie miałoby jednak dotyczyć wyłącznie branż, które zostały wyłączone z działalności gospodarczej na czas jednego roku do momentu stabilizacji gospodarczej.

 To będzie znakomity impuls dla całej gospodarki mówił lider PO, chwaląc powyższy pomysł.

Platforma Obywatelska proponuje również podniesienie kwoty wolnej od podatku do 10 tysięcy złotych:

Praca w Polsce musi się opłacać zaznaczył przewodniczący Platformy, mówiąc również o propozycji zwrotu kosztów za dwa semestry dla studentów, którzy stracili pracę. 

Oprócz Budki, w konferencji wystąpili również posłowie Sławomir Nitras oraz Izabela Leszczyna. Zaproponowali likwidację tzw. podatku Belki oraz ustawę naprawczą, mającą zapewnić odszkodowania wszystkim firmom poszkodowanym podczas pandemii. Zapowiedziano także przywrócenie handlu w niedzielę oraz przyznanie każdemu pracownikowi prawa do dwóch wolnych niedziel w miesiącu.

Sobotnia konferencja prasowa i program „Recepta na kryzys” spotkały się ze sporym odzewem w mediach społecznościowych. Program pomocy dla przedsiębiorców, pracowników i samorządów nie przypadł jednak do gustu części internetowych komentatorów.

Przeczytaj również:  Kaczyński za bardzo się rozgadał? "Pan powiedział, że dla władzy sprzeda Pan Polskę" [+WIDEO]

Budce uda się jedno. Uda się sprawić, że nikt nie będzie traktował Platformy poważnie. Szymon Hołownia roni łzy …. szczęścia napisał jeden z internautów, udostępniając niefortunne dla lidera PO zdjęcie z konferencji.

Przeczytaj również: Rok temu uważano to za teorie spiskowe. Unia Europejska oficjalnie: „Państwa członkowskie muszą to wdrożyć”

Przeczytaj również: Były pracownik TVN przerywa milczenie: „Orwellowska rzeczywistość. Łapówki, łamanie prawa. Jestem ofiarą niewolnictwa”

Źródło: Do Rzeczy

(Visited 2 475 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj