Janusz Korwin-Mikke zabierając głos na mównicy sejmowej, zwrócił się do ministra zdrowia Adama Niedzielskiego oraz prezesa PSL Władysława Kosiniaka-Kamysza. JKM stwierdził, że rządowe grono eksperckie znajduje się w kieszeni wielkich koncernów farmaceutycznych.

— Na covid oficjalnie zginęło 46 tysięcy ludzi przypomniał Korwin-Mikkena nie-covid — 70 tysięcy. Dlaczego pan prezes Kosiniak-Kamysz był na pogrzebach ludzi na covid, a nie był na pogrzebach tych, którzy umarli na inne choroby? Czy oni są gorsi? — zadał pytanie poseł Konfederacji.

Następnie polityk poruszył kwestię leku na COVID-19 oraz szczepień Polaków:

Dlaczego nikt nie pracuje nad lekarstwami na covid? Lekarstwa są, panie ministrze, doskonale pan o tym wie. Nikt się tym nie zajmuje. Podejrzewamy, że dlatego, iż na covid choruje 20 proc. ludzi, z czego 90 proc. przechodzi lekko, a leczyć trzeba 2 proc. Wtedy zarobi się tylko na 2 proc. chorych. A szczepić można wszystkich. I dlatego wszyscy zajmują się szczepionkami, a nikt nie zajmuje się lekarstwami. Jakby było lekarstwo, to ludzie nie chcieliby się szczepić. To jest odpowiedź na pytanie, dlaczego nie produkuje się lekarstwa na covid — wskazał Korwin-Mikke.

Przeczytaj również:  Dramat na Podlasiu. Zginęło 3,5-letnie dziecko

Zwróciwszy się do szefa resortu zdrowia, poseł zarzucił Niedzielskiemu, iż ten otacza się niekompetentnymi ludzi, będącymi w kieszeni koncernów farmaceutycznych:

— Panie ministrze, pan ma ekspertów, którzy są śmieszni, którzy wygadują bzdury kompletne, pan się ich słucha, niech pan porozmawia z poważnymi ludźmi, a nie z ludźmi, którzy są albo ekspertami, bo nikogo innego nie było, albo są opłacani przez firmy farmaceutyczne, bo to jest również plaga — stwierdził.

Polityk dodał na koniec, że szczepionki na COVID-19 powinny być ogólnodostępne w aptekach i każdy z obywateli powinien je dobrowolnie kupować na własną odpowiedzialność.

Dlaczego rząd ma odpowiadać za ludzi? Czy to jest bydło, które trzeba wyszczepić? To są ludzie odpowiedzialni, którzy się nie szczepią — podsumował JKM.

Przeczytaj również: Minister Adam Niedzielski oficjalnie ogłosił lockdown na terenie Polski. Koszmarne wieści, ograniczenie mobilności

Przeczytaj również: Prezydent Duda zabiera głos w sprawie twardego lockdownu. Teraz wiadomo już wszystko

źródło: youtube

(Visited 2 930 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj