Minister zdrowia Adam Niedzielski podczas zwołanej w środę po południu konferencji prasowej ogłosił lockdown na terytorium całej Polski. Ten będzie obowiązywał od najbliższej soboty i potrwa dłużej niż dwa tygodnie.

— Decyzje o kolejnych restrykcjach będą już miały charakter ogólnopolski — przekazał Adam Niedzielski na konferencji prasowej resortu zdrowia. — Decyzje będą dotyczyły skali całego kraju, nie będą różnicowały regionów.

Zamknięte zostaną kina, teatry, muzea, galerie i inne takie obiekty rozrywkowe. Również zostaną zamknięte baseny, sauny, solaria i obiekty sportowe — wymieniał minister zdrowia.

Powrót do nauki zdalnej

Najważniejszą informacją z puntu widzenia rodziców i dzieci jest to, że niestety musimy wrócić do nauki trybu w klasach I-III — poinformował polityk, argumentując decyzję zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi. — Na najbliższe trzy tygodnie wprowadzamy naukę zdalną. Po świętach podejmiemy decyzję najprawdopodobniej do kształcenia hybrydowego.

Szanowni państwo, nie mamy już przestrzeni do wprowadzania obostrzeń na poziomie regionów. Jedynym wyjściem jest rozszerzenie obostrzeń na całą Polskę — podkreślił.

Przeczytaj również:  Posłanka rozstawia Biedronia przed konferencją: "Stój tu. Jesteś liderem, przypominam" [WIDEO]

Ograniczenia w przemieszczaniu się?

— Martwi nas mobilność. Inensywność ruchu, który odnotowujemy rano w korkach. Chciałem zaapelować do wszystkich pracodawców, by w miarę możliwości przejść na pracę zdalną — poprosił Niedzielski.

— Nie wprowadzamy żadnych obostrzeń w przemieszczaniu się — uspokoił minister. — Jeżeli będą przesłanki, to odpowiednie kroki legislacyjne również podejmiemy. Te decyzje, które podejmiemy dzisiaj, w żaden sposób nie ograniczają przemieszczania się.

Przeczytaj również: Prezydent Duda zabiera głos w sprawie twardego lockdownu. Teraz wiadomo już wszystko

Przeczytaj również: Ogólnopolski lockdown. Normalnej Wielkanocy nie będzie. To się dzieje naprawdę

źródło: TVP Info

(Visited 3 387 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj