obostrzenia

Ujawniono, jakie obostrzenia czekają Polaków podczas 4 fali. Jedno jest pewne: Będzie i śmieszno, i straszno

Media obiegły doniesienia o tym, jakie obostrzenia zapanują na wypadek spodziewanej przez rząd czwartej fali pandemii koronawirusa.

Obostrzenia reżimu sanitarnego mogą powrócić znacznie wcześniej, niż dotychczas sądzono. We wtorek w programie „Sedno Sprawy” na antenie Radia Plus minister zdrowia Adam Niedzielski wyjawił, że rząd spodziewa się nadejścia czwartej fali już w sierpniu.

 Istnieje prawdopodobieństwo  mówił Niedzielski  że czwarta fala pandemii pojawi się w drugiej połowie sierpnia  poinformował minister zdrowia w rozmowie z red. Jackiem Prusinowskim.

Wcześniej głos w temacie możliwości powrotu lockdownu zabrał wiceminister finansów Piotr Patkowski. Polityk odpowiadając na interpelację senatorów napisał, że zapowiadany od dawna bon turystyczny dla seniorów najprawdopodobniej nie zostanie zrealizowany. Senat przegłosował bowiem przyznanie Bonu Turystycznego emerytom i rencistom, z którego ci mieliby skorzystać… Od 1 września bieżącego roku do 31 marca 2022. Wiele jednak wskazuje na to, że beneficjenci takowego bonu raczej nie pojadą na wakacje.

 Jesienny atak „delty”  wieszczył wiceminister Patkowski  czyli mutacji wirusa SARS-CoV2, jest więcej niż prawdopodobny  przekazał polityk. Był to jeden z pierwszych oficjalnych komunikatów otwarcie mówiących o powrocie lockdownu pomimo szczepienia populacji.

W temacie czwartej fali wypowiedział się również wiceminister edukacji Dariusz Piontkowski. Przed kilkoma dniami na antenie jednej z rozgłośni radiowych zapewnił, że resort ma już gotowe rozwiązania dla szkół, które umożliwią dyrektorom szkół w porozumieniu z sanepidem decydowanie o zawieszeniu zajęć stacjonarnych lub przejściu części uczniów na zajęcia zdalne.

Wicepremier Jarosław Gowin mówił z kolei o obostrzeniach w gospodarce.

Mamy sprawdzone rozwiązania w czasie trzech fal i nie przewidujemy żadnych korekt na wypadek fali czwartej. Konkretne rozwiązania będą uzależnione od stopnia natężenia pandemii przekazał wicepremier.

Jednocześnie Gowin stwierdził, że wyklucza scenariusz powrotu do pełnego lockdownu. Komentatorzy zwracają jednak uwagę, że gdy ten lockdown trwał, rządzący przekonywali, iż nie jest on prawdziwym lockdownem.

Przeczytaj również: Najnowszy sondaż wprawi w ekstazę zwolenników Konfederacji. PiS nadal na czele, ale Hołownia… Ma powody do niepokoju

Przeczytaj również: Niedzielski już wie. Powiedział, kiedy rozpocznie się czwarta fala. Covidowy horror zacznie się na nowo już w…

Źródło: NCzas, Fakt

About the Author

Malicki Jan

Wspieram polskie sprawy i opowiadam się po stronie wolności. Chętnie oddaję się urokom rozrywki cyfrowej i jestem na bieżąco z platformą Xbox i Playstation.

One thought on “Ujawniono, jakie obostrzenia czekają Polaków podczas 4 fali. Jedno jest pewne: Będzie i śmieszno, i straszno

  1. Zwyrodnialcy realizują plan zniszczenia gospodarki, tak by zostały tylko firmy państwowe i wielkie korporacje. Mam nadzieję, że sądy będą juz niedługo równie twórczo podchodziły do wydawanych wyroków i mimo braku tej kary w KK, orzekną kilkanaście wyroków śmierci. Do publicznego wykonania!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these