propolski.pl: Mateusz Morawiecki o słowach Jair Lapida

Nieoficjalnie: Mateusz Morawiecki obejmie nową funkcję w PiS

Według nieoficjalnych informacji, które obiegły media premier Mateusz Morawiecki już niedługo może zostać wiceprezesem Prawa i Sprawiedliwości.

Nowa funkcja Morawieckiego zostanie ogłoszona w niedzielę, po tym, jak nowo wybrane władze ugrupowania zatwierdzą go jako wiceprezesa PiS. Premier polskiego rządu mógłby zastąpić Antoniego Macierewicza. Awans przewiduje się również dla marszałek Sejmu Elżbiety Witek.

Już w sobotę o godz. 11 w Warszawie będzie miał miejsce VI kongres PiS, w którego czasie dojdzie do wybrania prezesa partii i Rady Politycznej. Nawet 1500 delegatów zajmie się zmianami w statucie, dotyczącymi najważniejszych struktur partii.

Zobacz również: Ekspert nie ma litości: „Szczęsny to najbardziej przereklamowany bramkarz na świecie”

— W sobotę 3.07. o godz. 11 rozpocznie się VI kongres PiS. Na nim wybierzemy prezesa partii, Radę Polityczną, Krajową Komisję Rewizyjną i Koleżeński Sąd Dyscyplinarny. Będzie też zmiana statutu, w zakresie struktury org. partii. Kongres z zachowaniem obostrzeń i procedur covidowych — napisała w mediach społecznościowych europoseł PiS Beata Mazurek.

Nowo stworzona Rada Polityczna PiS wybierze nowych wiceprezesów ugrupowania, a wśród nich znajdzie się też Mateusz Morawiecki. Obecnie stanowisko to zajmuje: Joachim Brudziński, Beata Szydło, Antoni Macierewicz, Mariusz Błaszczak i Mariusz Kamiński.

— Ten ruch planowany był już od jesieni ubiegłego roku. Premier musi w końcu zdać test z wejścia w struktury. Jeżeli myśli o przejęciu sterów po Jarosławie Kaczyńskim, innej drogi nie ma — przekazał informator.

Zobacz również: Szef NASA: „Nie jesteśmy sami w kosmosie” [WIDEO]

źródło: dorzeczy.pl

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these