propolski.pl: Sondaż

Najnowszy sondaż wprawi w ekstazę zwolenników Konfederacji. PiS nadal na czele, ale Hołownia… Ma powody do niepokoju

Najnowszy sondaż IBRiS wykonany na zlecenie Onetu wyraźnie wskazuje, że Prawo i Sprawiedliwość wygrałoby wybory, gdyby te odbyły się w najbliższą niedzielę.

Sondaż IBRiS przeprowadzony na zlecenie Onetu daje wyborcze zwycięstwo Prawu i Sprawiedliwości. Partia Jarosława Kaczyńskiego wciąż cieszy się stabilnym poparciem Polaków. Obóz władzy wybrało 33,5 procent badanych. W porównaniu z poprzednim badaniem pracowni, PiS zanotowało niewielki spadek poparcia o 1,4 punktu procentowego.

Drugie miejsce przypadło Polsce 2050 Szymona Hołownia. Ruch byłego gwiazdora telewizji TVN zanotował również nieco gorszy wynik niż przed miesiącem, tracąc 2,3 punktu procentowego i osiągając 17,9 procent sympatii respondentów.

Podium zamyka Koalicja Obywatelska z 16,1 procent poparcia, notując wzrost o 2 punkty procentowe.

Wysoki wynik Konfederacji

Gdyby wybory parlamentarne miały się odbyć w najbliższą niedzielę, w Sejmie znalazłyby się jeszcze trzy partie. Największym poparciem cieszy się tutaj Konfederacja, którą wskazało 9,3 procent uczestników badania. W stosunku do poprzedniego badania IBRiS, jest to wzrost aż o 4,8 punktu procentowego.

Kolejne miejsce przypadło Lewicy 8,3 procent.

Zestawienie zamyka Polskie Stronnictwo Ludowe. Chęć oddania głosu na partię Władysława Kosiniaka-Kamysza zadeklarowało 5,4 procent wyborców.

9,5 procent respondentów nie wie, na kogo zagłosowałaby w przypadku wyborów w najbliższą niedzielę. Frekwencja wyniosłaby 44,2 proc.

Sondaż dla Onetu przeprowadził Instytut Badań Rynkowych i Społecznych IBRiS 31 maja. Badanie zrealizowano metodą telefoniczną, a także za pomocą standaryzowanych wywiadów kwestionariuszowych wspomaganych komputerowo na próbie 1100 osób.

Przeczytaj również: Kilka tygodni temu kazaliby pukać się obywatelom w głowę, a teraz… Młody wiceminister powiedział odrobinę za dużo? „Jesienny atak Delty…

Przeczytaj również: Ostra jatka w Polsacie. Śmiszek chce, by Polacy ulegli Izraelowi. Mentzen nie wytrzymał: „Izrael chce położyć łapska na polskich…

źródło: Do Rzeczy

About the Author

Malicki Jan

Wspieram polskie sprawy i opowiadam się po stronie wolności. Chętnie oddaję się urokom rozrywki cyfrowej i jestem na bieżąco z platformą Xbox i Playstation.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these