Dr Sutkowski chce wychowywać Polaków płatnymi szczepieniami: „Niektórzy nie szanują, jak dostają za darmo”

Prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych dr Michał Sutkowski wypowiedział się na temat Polaków, który nie zamierzają się zaszczepić.

— Niektórzy nie szanują tego, co dostają za darmo, wydaje im się, że to nic nie jest warte. Mam wrażenie, że dla części osób wprowadzenie odpłatności za szczepienie może być wychowawcze — powiedział dr Michał Sutkowski.

Wczoraj minister zdrowia Adam Niedzielski, który był gościem w Radiu Plus oznajmił, że szczepienia przeciwko COVID-19 na pewno będą darmowe do końca września.

Ponadto przyznał, że obecnie prowadzone są dyskusje i analizy w sprawie ewentualnej płatności za każde szczepienie. Dodał, że sama usługa szczepienia to koszt 60 zł.

Gość programu na pytanie, czy jego zdaniem wprowadzenie odpłatności za szczepienie byłoby słuszną decyzją, odparł:

— Dlaczego nie? Jeżeli niektórzy nie szanują, jak dostają za darmo i mają możliwość zaszczepienia się bez kłopotu, to może zaczną szanować, jak dowiedzą się, że to parę groszy kosztuje. Często tak jest, że jak dostajemy coś za darmo, to wydaje nam się, że to nic nie jest warte. Mam wrażenie, że dla części osób może być to wychowawcze — wyjaśnił.

Zobacz również: Ekspert nie ma litości: „Szczęsny to najbardziej przereklamowany bramkarz na świecie”

Zdaniem medyka wszystkie osoby, które jeszcze mają zamiar się zaszczepić, zdążą to zrobić do końca jesieni.
Jednocześnie zwrócił uwagę, że część osób po pierwszej dawce szczepionki rezygnuje z kolejnej.

— I to nie dlatego, że działo się coś naprawdę złego, tylko dlatego, że ręka ich bolała po szczepieniu albo mieli 37,5 st. przez trzy godziny — powiedział dr Sutkowski.

— Jeżeli nie rozumiemy tego, z jakim zagrożeniem mamy do czynienia i jak powinniśmy to wszystko pozycjonować na tle naszych nielicznych i niewątpliwie bardzo łagodnych objawów niepożądanych, to oczywiście efekt jest taki, jaki jest. Narodowy Program Szczepień niestety spowolnił i musimy zrobić wszystko, żeby było lepiej — podkreślił lekarz.

Zobacz również: Fantastyczna przemiana kibica! Nagranie hitem internetu [WIDEO]

źródło: nczas.com

About the Author

2 thoughts on “Dr Sutkowski chce wychowywać Polaków płatnymi szczepieniami: „Niektórzy nie szanują, jak dostają za darmo”

  1. A może nie chcą się szczepić bo widzą że jest coś nie tak.W handlu jest tak że dobry towar nie trzeba reklamować a tu jest wręcz odwrotnie,przypadek ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these