uczniów

Znów się zaczyna? Blisko stu uczniów objęto kwarantanną, nauczycielka z pozytywnym testem na COVID. Szczegóły

Około stu uczniów objęto kwarantanną w trzech placówkach oświatowych podległych miastu Opole. Według informacji podanych przez Darię Strąk z biura prasowego urzędu miasta, w szkołach wykryto koronawirusa.

Blisko stu uczniów objęto kwarantanną po tym, gdy w trzech opolskich szkołach potwierdzono obecność koronawirusa. W oficjalnych komunikatach mowa jest o dwóch przedszkolach oraz Zespole Szkół Zawodowych przy ulicy Staszica.

O sprawie poinformowała Daria Strąk z biura prasowego urzędu miejskiego:

W Publicznym Przedszkolu nr 4 zakażenia koronawirusem potwierdzono wśród trojga dzieci. Sanepid zdecydował, że na kwarantannę trafiły dzieci z grup: trzech-, cztero- i pięciolatków. Łącznie 71 dzieci nie wyjdzie z domu do 28 maja. 16-osobowa grupa pięcio- i sześciolatków z przedszkola nr 51 także trafiła na kwarantannę przekazała Strąk.

W tym przypadku pozytywny wynik testu na COVID-19 otrzymała nauczycielka. Na kwarantannę trafiło też 12 uczniów drugiej klasy ZSZ im. Staszica. Cała klasa, licząca 31 uczniów, kontynuuje nauczanie zdalnie dodała urzędniczka.

Przeczytaj również: Unijne certyfikaty to nie wszystko. „Paszport możliwości” przestanie być teorią spiskową. Trzeba będzie go odnawiać co 7 dni

Przeczytaj również: Piekło zamarzło? Staniszkis chwali Kaczyńskiego: „Jeśli chodzi o rządy PiS, dziś jestem optymistką”

źródło: PAP/Nczas

About the Author

Malicki Jan

Wspieram polskie sprawy i opowiadam się po stronie wolności. Chętnie oddaję się urokom rozrywki cyfrowej i jestem na bieżąco z platformą Xbox i Playstation.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these