Twitter zablokował prezydenta Nigerii Muhammadu Buhari za tweet z 1 czerwca. Głowa państwa w swoim wpisie odniosła się do wojny domowej z lat 1967-1970. Kiedy konto Buhari zostało zablokowane, władze Nigerii nakazały w sobotę operatorom telekomunikacyjnym zablokowanie dostępu do Twittera na terytorium całego państwa.

Twitter został oskarżony przez nigeryjski rząd o „zagrożenie dla integralności Nigerii”.

W całej Nigerii, poza nielicznymi sieciami WiFi, od soboty rano nie ma możliwości połączenia się z amerykańskim serwisem komunikacyjnym podaje BBC News.

Technologiczny gigant podjął wcześniej decyzję o czasowym zablokowaniu konta prezydenta Muhammadu Buhari. 1 czerwca prezydent opublikował on tweet, w którym znalazły się wyrażone wprost groźby wobec Nigeryjczyków, którzy w czasie wojny domowej w latach 1967-1970 „nie zachowali się, jak trzeba”. Głowa państwa podkreśliła, że „reakcja na ich czyny będzie silna i udzielona w języku, który zrozumieją”.

Na działanie giganta zareagowały władze.

Zablokowanie dostępu do Twittera było podyktowane koniecznością respektowania zasad bezpieczeństwa narodowego zgodnie z prawem telekomunikacyjnym i wydanymi licencjami na działalność w tym sektorze. Zgodnie ze stanowiskiem ONZ operatorzy uważają, że swobodny dostęp do zasobów internetowych tak online jak off-line powinien być zapewniony i powszechny czytamy w oświadczeniu wydanym w sobotę przez Stowarzyszenie Licencjonowanych Operatorów telekomunikacyjnych w Nigerii (Alton).

Przeczytaj również:  "Nie do opanowania". Kolejne zastanawiające nagranie z Putinem [WIDEO]

Przeczytaj również: Szokujące słowa Kaczyńskiego do „antyszczepionkowców”: Wszystkim, którzy wierzą w tę rozpoczętą w latach 80. przez KGB (…) operację…

Przeczytaj również: Kaczyński wie coś więcej? „Wróci jeszcze bardziej zjadliwa i bardziej groźna. Jest nieprzyjemna alternatywa…”

Przeczytaj również: TYLE miał rzekomo dostać Pazura za promowanie szczepionek. Kwota zwala z nóg

źródło: Tysol

(Visited 1 585 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj