Paweł Kukiz, zapytany o współpracę z Prawem i Sprawiedliwością wyjaśnił, że interesuje go jedynie formuła koalicyjna. Były muzyk rozmawiał z dziennikarzem Radia ZET.

– Prezes Kaczyński, jak i premier Morawiecki, jak i większość wierchuszki, oligarchii PiS ma absolutną świadomość, że nie ma takiej opcji, żebym wystartował z list Zjednoczonej Prawicy – odpowiedział lider Kukiz’15 w rozmowie z dziennikarzem.

Kukiz o starcie z PiS

– Na pewno bym nie startował z list PiS. Jeśli miałbym startować, to w formule koalicyjnej. Przez osiem lat przekonałem się, co to znaczy pracować bez pieniędzy. Nie mam już oszczędności, które zarobiłem w latach rock ‚n’ roll-a – wyjaśnił polityk, który wyjawił swoje warunki i postanowienia dotyczące ewentualnej współpracy.

– Być może wystartuję z PiS, kiedy zostaną uchwaleni sędziowie pokoju, referendum odwołujące wójtów, burmistrzów, prezydentów w formule koalicyjnej plus wpisane postulaty: zmiana ordynacji w programie PiS, zniesienie immunitetów dla posłów, senatorów, sędziów, prokuratorów – mówił Kukiz.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Mariusz Pudzianowski miał wypadek rowerowy. Pokazał rany

źródło: Twitter / DoRzeczy

(Visited 91 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj