propolski.pl: Nowy zaskakujący sondaż

Zaskakujący sondaż. Konfederacja staje się trzecią siłą

Najnowszy sondaż Instytutu Badań Pollster dla „Super Expressu” ukazał najnowsze preferencje polityczne Polaków. Gdyby wybory do Sejmu odbywały się w najbliższą niedzielę to Zjednoczona Opozycja, czyli KO, Lewica, PSL i Polska 2050) otrzymałaby 50,62 proc. głosów. Natomiast Zjednoczona Prawica – 35,99 proc.

Sondaż ukazał dwa warianty wspólnego startu opozycji w wyborach parlamentarnych. W pierwszym wariancie wspólnie wystartuje KO, Lewica, PSL i Polska 2050, natomiast w drugim Lewica wystartuje osobno.

– Z sondaży przeprowadzonych dla 'Super Expressu’ wynika jasno: niezależnie od tego, czy partie stworzą zjednoczoną opozycję, czy też lewica wystartuje osobno, zwyciężają – przekazano w „SE”.

Sondaż ukazał wyniki pierwszego wariantu. Zjednoczona Opozycja uzyskałaby 50,62 proc. głosów, Zjednoczona Prawica – 35,99 proc., a Konfederacja – 9,11 proc. W Sejmie nie znalazłoby się Kukiz’15 z 1,8 proc. i Porozumienie z 0,98 proc.

Drugi wariant to startujące KO, Polska 2050 i PSL, którym przypadło 41,73 proc. poparcia, natomiast w przypadku Zjednoczonej Prawicy to 35,31 proc., Konfederacji 9,92 proc., a Lewicy – 9,46 proc. Do Sejmu nie weszłoby Kukiz’15 z 1,79 proc. i Porozumienie z 0,72 proc.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: ZUS przez pomyłkę wypłacał mu drugą emeryturę. Jaka decyzja w sprawie seniora?

źródło: se.pl

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these