Jeden z widzów zadał pytanie Stanisławowi Michalkiewiczowi, który zorganizował sesję pytań i odpowiedzi. Pierwsze z pytań dotyczyło przymusu szczepień dla dziennikarzy.

– Jak by rząd wprowadził przymus szczepień, jeszcze wsparty surowymi karami finansowymi, no to bym się zaszczepił. A co bym miał robić? Dlatego, że nie uważam, żeby szczepienia były szkodliwe. Takim jak ja to zarzucają to, że są antyszczepionkowcami, ja nie jestem antyszczepionkowcem. Ja jestem przeciwnikiem segregacji sanitarnej, a to jest zupełnie co innego – powiedział Stanisław Michalkiewicz.

Publicysta ocenił, że scenariusz, o którym mowa, nie jest możliwy.

– Zresztą nie wiem, czy rząd by taki przymus wprowadził. On tu próbuje się bawić w takie figielki słowne, że to obowiązek to nie przymus itd. No najwyraźniej pan Niedzielski ma nas za idiotów, ale może słusznie. To po pierwsze – ocenił Michalkiewicz.

– Ale jeszcze z jednego powodu takie figielki tu semantyczne robi, dlatego że Konstytucja zakazuje zmuszania obywateli do brania udziału w eksperymentach medycznych bez ich zgody. Więc tutaj wprowadzenie przymusu oznaczałoby wzięcie na siebie odpowiedzialności za delikt konstytucyjny – dodał publicysta.

Przeczytaj również:  Kontrowersje po słowach premiera Morawieckiego o Norwegii: "Dawno tak nie popłynął" [WIDEO]

Ponadto, jak podkreślił „pan minister Niedzielski się chyba tego boi, bo jak mu się skończy okres dobrego fartu, to może swoją karierę kontynuować najpierw w tymczasowym areszcie, a potem za kratkami”.

Zobacz również: Sylwester Marzeń. Lider TVP ogłosił udział światowej gwiazdy. „Polacy zasługują na najlepszych…”

Zobacz również: Koronawirus w Polsce. Nowe województwo na czele liczby zgonów

Źródło: YouTube.com

(Visited 111 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj