Donald Tusk zaskoczył internautów podczas czatu wideo. — Dostałem wiadomość od mojej teściowej. Mamo, mam nadzieję, że się nie pogniewasz, że przeczytam naszą prywatną korespondencję — oświadczył w pewnym momencie polityk.

W ostatnim live z internautami Donald Tusk odniósł się do hucznej sprawy urodzin dziennikarza i publicysty Roberta Mazurka. Na imprezie pojawili się m.in. Tomasz Siemoniak i Borys Budka. Czołowi politycy Platformy Obywatelskiej zostali wezwani na dywanik do szefa partii.

Choć Budka i Siemoniak oficjalnie sami oddali się do dyspozycji Tuska, to jednak w partii opozycyjnej panuje powszechne przekonanie, że ich decyzja była wynikiem ewidentnych nacisków szefa.

Zobacz również: Zdesperowany Jarosław Gowin szuka nowego pomysłu na siebie. Został zmiażdżony przez opozycję

Sam Tusk przyznał w rozmowie z internautami, że zareagował ostro, bo w polityce, zwłaszcza polskiej, opozycja powinna dbać o wiarygodność. — Wezwałem ich na trudną rozmowę. Wiedzą, o co mam pretensje i są to pretensje uzasadnione. Ale są to ludzie przyzwoici — tłumaczył internautom.

Co ciekawe, sam Tusk poruszył również zakulisowy wymiar sprawy. Powiązany bezpośrednio z jego rodziną. Zdecydował się przeczytać internautom wiadomość od… własnej teściowej.

— Dostałem wiadomość od mojej teściowej. Mamo, mam nadzieję, że się nie pogniewasz, że przeczytam naszą prywatną korespondencję. Ale ona dużo mówi o emocjach związanych z tą sprawą — stwierdził.

Kobieta stanęła w obronie obu polityków obecnych na urodzinach dziennikarza. Tłumaczy, że choć zdaje sobie sprawę z konieczności ostrej reakcji, to jednak nie wyobraża sobie pozbycia się z partii tych polityków.

Zobacz również: „Będziesz pan wisiał”. Korwin-Mikke utworzył sondę: „Kiedy wróżba Brauna się spełni?”

— Donku, wiem, że masz kłopot ze swoimi ludźmi. Jestem po Twojej stronie. Nie powinni się tak zachować. Ale nie pozbywaj się ich. I tak sporo ludzi PO odeszło za Twoich poprzedników. Teraz w PO każdy jest na wagę złota. Czasem człowiek w jakiejś chwili popełnia błąd, ale potem żałuję. To są pozytywne chłopaki, więcej takich głupot nie zrobią — zacytował szef Platformy Obywatelskiej.

Źródło: wMeritum.pl

(Visited 255 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj