Tusk skrytykował liderów europejskich prawicowych partii: "Pożyteczni idioci"

Tusk skrytykował liderów europejskich prawicowych partii: „Pożyteczni idioci”

Donald Tusk ostatnio przerwał milczenie i ponownie wykazał się znaczną aktywnością w mediach społecznościowych. Były premier skrytykował liderów prawicowych europejskich partii, którzy 4 grudnia odwiedzili stolicę Polski.

— W książce „Wybór” rozmawiamy z Anne Applebaum m.in. o „pożytecznych idiotach” Putina, w Polsce i Europie. To oni gościli w Warszawie na zaproszenie PiS — napisał w mediach społecznościowych Donald Tusk.

Do wpisu szefa PO dołączono fotografię opatrzoną cytatem:

— Rosji nie przeszkadza, że skrajna prawica jest antyrosyjska. Rosję interesuje, żeby była antyunijna, antyamerykańska, anty-LGBT+, antyszczepionkowa, antyuchodźcza, anty… cokolwiek, byle tylko polaryzowała społeczeństwa. W Polsce PiS i Konfederacja działają w imieniu Rosji, bez względu na to, czy ich liderzy i elektorat to rozumieją, czy nie — napisano.

W minioną sobotę miało miejsce głośne wydarzenie Warsaw Summit, w którego czasie spotkali się liderzy trzynastu europejskich partii politycznych wyznających konserwatywne wartości i walczących z dalszą federalizacją Unii Europejskiej.

W wydarzeniu wzięli udział m.in. prezes PiS Jarosław Kaczyński oraz premier Mateusz Morawiecki i szef węgierskiego Fideszu Victor Orban. Polskę odwiedziła także liderka Zjednoczenia Narodowego Marine Le Pen, która nie kryła swojego zachwytu nad naszym krajem.

Politycy omawiali temat przyszłości Unii Europejskiej w obliczu radykalnych nacisków Komisji Europejskiej, która dąży do tego, by przejąć niektóre kompetencje dotychczas zastrzeżone dla państw członkowskich.

Zobacz również: Prof. Andrzej Zybertowicz szczerze o Tusku: Jest zakładnikiem elit niemieckich

Zobacz również: Białoruś oskarża Ukrainę o naruszenie terytorium. Udostępniono nagranie ukazujące rzekomy incydent [WIDEO]

Źródło: Twitter.com, Onet.pl

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these