Liderka francuskiego prawicowego Zjednoczenia Narodowego, Marine Le Pen odwiedziła Warszawę. Prezes PiS Jarosław Kaczyński zaprosił w sobotę do stolicy europejską prawicę.

Wśród gości znalazła się francuska polityk, która nie kryła zachwytu nad Polską, a szczególnie żywą tradycją związaną ze świętami chrześcijańskimi. Ostatnio wspominaliśmy o tym, jak Komisja Europejska zadecydowała o tym, by zamiast „Boże Narodzenie”, używać innego określenia, chociażby „okres świąteczny”, by było ono bardziej poprawne politycznie.

Marie Le Pen odwiedziła jarmark bożonarodzeniowy i podziwiała polskie tradycje i wartości. Francuska polityk nie zgodziła się ze sposobem myślenia dygnitarzy unijnych.

Liderka jednego z najsilniejszych prawicowych ugrupowań w Europie odwiedziła w Warszawie jarmark bożonarodzeniowy i czuła się na nim wspaniale. Świadczy o tym zdjęcie opublikowane w mediach społecznościowych, na którym kobieta ma uśmiech na twarzy.

— Wierzę, że Polacy, którzy mają piękny jarmark bożonarodzeniowy w Warszawie, nie są gotowi zrezygnować z używania słowa Boże Narodzenie, w przeciwieństwie do zaleceń Komisji Europejskiej — skomentowała wydarzenie Marine Le Pen.

Zobacz również: Czy Stefan Niesiołowski wróci do polityki? „Nie wykluczam”

Zobacz również: Kolega Kurdej-Szatan z reklamy Play zabrał głos: „Dla mnie to była jawna dyskryminacja”

Je crois que les Polonais, qui ont un magnifique marché de Noël à Varsovie, ne sont pas prêts à renoncer à utiliser le mot Noël, contrairement aux recommandations de la Commission européenne. 😉

Opublikowany przez Marine Le Pen Piątek, 3 grudnia 2021

Źródło: Facebook.com/Marine Le Pen

(Visited 4 231 times, 1 visits today)
Przeczytaj również:  Wpadka w „Dzień Dobry TVN” rozbawiła internautów: „Tutaj nie znaczymy terenu” [WIDEO]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here