Lewica obwieściła, że złoży projekt ustawy wprowadzający obowiązek szczepień na koronawirusa. Przedstawiciele tego ugrupowania domagają się, by osoby niezdyscyplinowane i nieposłuszne były karane grzywnami.

Lewica podczas niedzielnej konferencji prasowej ogłosiła projekt ustawy, za której sprawą w naszym kraju zacząłby obowiązywać obowiązek szczepień. Wszyscy dorośli, którzy nie będą chcieli się dostosować, będą musieli ponieść konsekwencje w postaci kar finansowych.

Przedstawiciele lewicy zwrócili się z apelem do innych ugrupowań, by te poparły ich pomysł.

Szef klubu Lewicy Krzysztof Gawkowski skrytykował rząd z racji tego, że ten nie przygotował się należycie do czwartej fali. Wicemarszałek Sejmu Włodzimierz Czarzasty zwrócił się do premiera rządu, prezydenta oraz do ministra zdrowia o natychmiastową reakcję w kwestii pandemii.

Włodzimierz Czarzasty przybliżył również szczegóły nowego projektu. Według niego wszystkie osoby dorosłe będą zobowiązane do przyjęcia szczepienia, a ci, którzy odmówią, zostaną ukarani grzywnami. Od tego obowiązku nie wymigaliby się w szczególności pracownicy DPSów, szkół oraz opieki zdrowotnej.

Polityk Lewicy wyjaśnił, że pracodawcy powinni wiedzieć, czy ich pracownicy są zaszczepieni. Wspomniał także, że podobnym tropem poszła już Austria i Niemcy.

Do dyskusji włączył się również Adrian Zandberg, który zarzucił rządowi, że ten nie walczy z epidemią, a jedynie próbuje przypodobać się antyszczepionkowcom. Dodał, że obowiązkowe restrykcje, szczepienia i paszporty sanitarne są na ten moment konieczne.

Zobacz również: Białoruś oskarża Ukrainę o naruszenie terytorium. Udostępniono nagranie ukazujące rzekomy incydent [WIDEO]

Zobacz również: Tusk skrytykował liderów europejskich prawicowych partii: „Pożyteczni idioci”

Źródło: stefczyk.info, money.pl, RMF24.pl

(Visited 931 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj